San Escobar w pigułce. Krótki przewodnik po nieistniejącym państwie

Redakcja PR - 12.01.2017
110

Krótki przewodnik po San Escobar

Wpadka ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego dotycząca jego wypowiedzi, w której przyznał, iż miał rozmawiać z przedstawicielami państwa San Escobar (które to państwo w ogóle nie istnieje), wywołała poruszenie nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach. Internauci wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli San Escobar w świecie internetu.

Rzecznika prasowy MSZ, Joanna Wajda wyjaśniła, że San Escobar to przejęzyczenie, a minister Waszczykowski miał na myśli San Cristobal y Nieves.

O niefortunnej wypowiedzi ministra bardzo szybko zrobiło się głośno zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach. Temat poruszyły m.in. BBC News czy The Telegraph. Internauci natomiast prześcigają się w tworzeniu zabawnych materiałów na temat San Escobar. Zareagowały również marki, które wyczuły, że to świetna okazja do działań real-time marketingowych.

Na Facebooku szybko powstał profil państwa San Escobar, który zgromadził już niemal 52 000 fanów. Na profilu można zobaczyć m.in. flagę państwa, mapę pokazującą rozmieszczenie poszczególnych miast na terenie kraju czy jego największe atrakcje.

San Escobar

fot. print screen Facebook / San Escobar

San Escobar

fot. print screen Facebook / San Escobar

San Escobar

fot. print screen Facebook / San Escobar

San Escobar ma już także swój profil na Twitterze.

Potencjał San Escobar zauważyły także marki. Netflix, producent serialu „Narcos”, który opowiada o historii Pablo Escobara, jako jeden z pierwszy nawiązał do wpadki ministra i poinformował najpierw na Twitterze, a następnie na Facebooku, że leci do San Escobar.

San Escobar

fot. print screen Facebook / Netflix

Dla wszystkich, którzy podobnie jak Netflix, chcieliby wybrać się w taką podróż, specjalną zniżkę zaoferowała aplikacja mytaxi. Wczoraj za użycie kodu „SANESCOBAR” można było dostać 10 zł rabatu na kurs.

San Escobar

fot. print screen Facebook / mytaxi – Aplikacja Taxi

Fani San Escobar w sklepie koszulkowo.com mogą kupić T-shirt z takim napisem.

San Escobar

fot. print screen Facebook / koszulkowo.com

NaviExpert poinformował natomiast dzisiaj na Twitterze, że mapy nowo odkrytego państwa są już dostępne w ich nawigacji.

Więcej zabawnych kreacji związanych z San Escobar znajdziecie m.in. na Twitterze pod hasztagiem #SanEscobar.

Comments

comments

110
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...