Samsung zwiększa inwestycje biznesowe i pracuje nad rozwojem innowacyjnego ekosystemu

Informacja Prasowa - 14.08.2018
171

Samsung zwiększa inwestycje biznesowe i pracuje nad rozwojem innowacyjnego ekosystemu

Samsung ogłosił swoje plany rozwoju i inwestycji biznesowych. W ciągu kolejnych trzech lat,  głównie w ramach Samsung Electronics, firma planuje przeznaczyć 25 bln KRW na rozwój w takich obszarach jak: sztuczna inteligencja (AI), sieć 5G, elektroniczne części do samochodów oraz biofarmaceutyki.

Wśród planowanych działań jest także szereg inicjatyw, które staną się główną siłą napędową rozwoju ekosystemu innowacyjnej działalności ukierunkowanej na tworzenie gospodarki cyfrowej. Wykorzystując ekspercką wiedzę w dziedzinie technologii i inwestując w nowe firmy, Samsung planuje uruchomienie programu wspierania inkubatorów, który obejmie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne projekty start-upowe, jak również szkolenia z zakresu oprogramowania.

Zaprezentowany plan jest wynikiem wielu miesięcy rozmów i analiz prowadzonych przez kadrę kierowniczą i zarządy wielu firm grupy Samsung, w tym również Samsung Electronics, które będą realizowały inwestycje.

Inwestowanie w przyszłość poprzez rozwój działalności

Firma Samsung spodziewa się, że innowacje związane z technologią AI doprowadzą do branżowej transformacji, natomiast technologia telekomunikacyjna 5G stworzy nowe możliwości w zakresie autonomicznego kierowania pojazdami, Internetu Rzeczy (IoT) i robotyki.

W dziedzinie sztucznej inteligencji Samsung planuje istotnie rozszerzyć możliwości badawcze, zwiększając liczbę wyspecjalizowanych badaczy AI do 1000 we wszystkich globalnych Centrach AI. Firma rozpocznie również szeroko zakrojone inwestycje, aby uzyskać silną pozycję w zakresie tworzenia zaawansowanych układów scalonych 5G oraz powiązanych z tym urządzeń i sprzętu.

Wykorzystując czołową pozycję w dziedzinie produkcji półprzewodników, telekomunikacji oraz technologii wizualnych firma planuje stać się liderem w obszarze komponentów elektronicznych do przyszłych samochodów, takich jak układy scalone typu „system-on-chip” przeznaczone do autonomicznego kierowania pojazdami.

Z kolei w dziedzinie biofarmaceutyków Samsung widzi potencjał silnego wzrostu zarówno w produkcji na zlecenie, jak i w wyrobach biopodobnych. Firma będzie nadal inwestować w tym obszarze, co przełoży się na rozwój i produkowanie wyrobów biopodobnych, które będą służyły zwalczaniu chorób przewlekłych i trudnych do wyleczenia.

Ponadto zwiększone zostanie obecne wsparcie dla podstawowych dziedzin nauki w celu zidentyfikowania nowych możliwości wzrostu, poszerzając program inwestycji o obszary technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI), sieci 5G, Internet Rzeczy (IoT) i biofarmaceutyki.

Inwestycje w przywództwo technologiczne

W ciągu kolejnych trzech lat Samsung planuje przeznaczyć na rozwój w sumie 180 bln KRW. Kwota ta obejmuje inwestycje kapitałowe oraz badawczo-rozwojowe, przy czym 130 bln KRW zostanie wydane w Korei Południowej.

Samsung zwiększy nakłady w obszarze półprzewodników, wspierając zakłady produkcyjne, w tym fabrykę w Pyeongtaek. Dzięki temu firma utrzyma pozycję globalnego lidera technologicznego i zaspokoi nowe zapotrzebowanie na aplikacje AI, sieci 5G, centra danych i elektronikę samochodową. Oprócz inwestycji w pionie nośników pamięci wydatki obejmą również inne dziedziny, w tym nowe zaawansowane urządzenia produkcyjne.

W pionie wyświetlaczy inwestycje będą zwiększać się systematycznie, co pozwoli na rozwój zróżnicowanych produktów. Jest to szczególnie ważne wobec rosnącej w tym sektorze konkurencji.

Ciągłe zaangażowanie w tworzenie miejsc pracy

Wraz z nowymi inwestycjami Samsung przewiduje stworzenie 40 tys. nowych miejsc pracy w ciągu następnych trzech lat. Obejmuje to utworzenie do 20 tys. dodatkowych stanowisk więcej niż wcześniej planowano, co odzwierciedla zaangażowanie firmy we wspieranie zatrudnienia młodych pracowników.

Wraz ze zwiększeniem zatrudnienia bezpośredniego inwestycje w Korei powinny spowodować powstanie ok. 700 tys. miejsc pracy w powiązanych sektorach przemysłu i przedsiębiorstwach.

Rozwój w ramach gospodarki cyfrowej

Bazując na swoim doświadczeniu i technologiach Samsung planuje także zwiększenie wysiłków związanych z promowaniem rozwijającego się ekosystemu innowacji i wzrostu przedsiębiorstw.

Firma rozszerzy swój program „inkubacji” przedsięwzięć wewnętrznych C-Lab, który został utworzony w 2012 r. Jego celem  jest wsparcie zewnętrznych projektów start-upowych. Na przestrzeni kolejnych pięciu lat platforma będzie wspierała 500 projektów – 300 zewnętrznych oraz 200 w ramach firmy – promując innowacje i przedsiębiorczość.

Przy wsparciu koreańskiego rządu, Samsung  będzie prowadził w całej Korei Południowej centra edukacji w dziedzinie oprogramowania. Będą one kształcić utalentowanych programistów i pomagać w tworzeniu nowych możliwości zatrudnienia. Centra wyszkolą 10 tys. studentów i kandydatów do pracy, będą także świadczyły usługi doradztwa zawodowego w ciągu kolejnych pięciu lat.

Dodatkowo Samsung wzmocni badania prowadzone wspólnie z czołowymi instytucjami uniwersyteckimi w obszarze półprzewodników oraz innych wiodących technologii.

Zwiększanie wspólnego dobrobytu poprzez sprawdzone programy

Zwiększone zostanie także finansowanie programów wspierania dostawców do łącznej kwoty 4 bln KRW. Pozwoli to zwiększyć liczbę podwykonawców w niższej części łańcucha dostaw oraz podnieść wypłaty motywacyjne. Programy te nie tylko przyczynią się do stabilności w ramach łańcucha dostaw, lecz także ułatwią wprowadzanie usprawnień przez partnerów.

Firma zamierza także rozszerzyć skalę swojego programu „Smart Factory” – inicjatywy, która zapewnia rozwiązania automatyczne oraz inteligentne udoskonalenia w ramach małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych.

Program dofinansował już 1086 producentów, którzy w latach 2015–2017 przekształcili swoje zakłady w inteligentne fabryki i utworzyli 4600 miejsc pracy, zwiększając równocześnie wydajność i generując wzrost. Samsung i rząd koreański utworzą wspólnie fundusz wartości 110 mld KRW, który w ciągu kolejnych pięciu lat wesprze 2500 firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Comments

comments

171
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...