Samochód ratowniczy Land Rover Discovery. „Project Hero” z dronem do zadań specjalnych

Redakcja PR - 09.03.2017
93

Land Rover zaprojektował specjalną wersję modelu Discovery, z dronem na dachu, przeznaczoną dla jednostek ratowniczych

„Project Hero”: Land Rover zaprezentował na targach Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie nowy model Discovery, który jako pierwsze auto na świecie wyposażono w nowoczesnego drona, by pomagać w ratowaniu ludzkiego życia.

Ratowniczy model Discovery z dedykowanym dronem powstał przy udziale austriackich ekspertów z Czerwonego Krzyża. To efekt współpracy Land Rovera i Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).

Dronem, który zamontowany jest na dachu steruje pasażer przy wykorzystaniu tabletu. W pełni zintegrowany system lądowania pozwala nowoczesnemu bezzałogowcu startować i lądować nawet podczas ruchu pojazdu.  Gdy dron jest w powietrzu rozpoczyna się transmitowanie obrazu na żywo, który jest przekazywany do analizy przez zespół ratowniczy Czerwonego Krzyża. Ma to ułatwić pracę ratownikom podczas akcji i pozwolić na szybkie zidentyfikowanie szkody lub zagrożenia w celu szybszego znalezienia poszkodowanych, którzy potrzebują pilnej pomocy.

image4-resize-1024x683

Jak podaje portal rp.pl samochód i dron będą testowane przez rok przez zespoły kryzysowe w austriackim Czerwonym Krzyżu. Zestaw zostanie wypróbowany zarówno podczas symulowanych akcji oraz w trakcie prawdziwych zagrożeń jak: wypadki, osunięcia ziemi, lawiny, powodzie oraz inne katastrofy występujące w górzystym terenie.

Jemilah Mahmood z IFRC ma nadzieję, że projekt przyczyni się do szybszych i bardziej skutecznych akcji, co w konsekwencji przełoży się na więcej uratowanych żyć ludzkich. – Jesteśmy wdzięczni Land Roverowi za 63 lata wsparcia. To partnerstwo zmieniło życie niezliczonej ilości ludzi na świecie – mówi Mahmood.

Od 1954 relacje między Land Roverem a IFRC urosły do strategicznego globalnego partnerstwa, które obecnie angażuje się w projekty w 25 krajach.

W 2013 roku Land Rover ustalił pięcioletni cel, którego efektem ma być wsparcie programów humanitarnych Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca kwotą 18,7 mln franków szwajcarskich.

źródło: Landrover.com

 

 

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...