Sądowe starcie gigantów: Google wygrywa z Uberem [aktualizacja]

Informacja Prasowa - 16.05.2017
113

Sądowe starcie gigantów: Google wygrywa z Uberem

Jak podaje Rzeczpospolita, po kilkumiesięcznej sprawie dotyczącej kradzieży intelektualnej, sąd przyznał rację Google. Sprawa dotyczy technologii używanej do produkcji samochodu bezzałogowego Waymo. 

W sprawę zamieszany był były pracownik Google, który po rezygnacji ze stanowiska rozpoczął własną działalność o nazwie Otto. W niedalekiej przyszłości firma ta została wykupiona przez Ubera.

W wyjaśnieniu wyroku sędzia powiedział, że władze Ubera maiły świadomość o posiadaniu przez nowego pracownika dużej ilości poufnych informacji na temat Waymo. W prawdzie nie wiele z nich jak dotąd zostały użytych w prototypowej wersji samochodu Ubera.

Zebrane dowody pozwoliły sądowi na wskazanie winy pozwanego i nakazanie mu zwrotu wszystkich skradzionych nowinek technicznych, jednocześnie nie zabraniając mu dalszego budowania własnego samochodu bezzałogowego.

Źródło: Rzeczpospolita

*** AKTUALIZACJA ***

Publikujemy oficjalne stanowisko Ubera w tej sprawie:

Jesteśmy zadowoleni z rozstrzygnięcia sądu wskazującego, że Uber może w dalszym ciągu budować i wykorzystywać całą posiadaną technologię związaną z budową samochodów autonomicznych, włączając w to nasze innowacje rozwiązania LiDAR. Z niecierpliwością czekamy na testy i możliwość dalszego prezentowania naszej technologii, która została zbudowana niezależnie od podstaw.

Zobacz:

Uber we Włoszech znowu legalny

 

Uber planuje miejską sieć pojazdów latających Elevate

Comments

comments

113
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...