Sądowe starcie gigantów: Google wygrywa z Uberem [aktualizacja]

Informacja Prasowa - 16.05.2017
194

Sądowe starcie gigantów: Google wygrywa z Uberem

Jak podaje Rzeczpospolita, po kilkumiesięcznej sprawie dotyczącej kradzieży intelektualnej, sąd przyznał rację Google. Sprawa dotyczy technologii używanej do produkcji samochodu bezzałogowego Waymo. 

W sprawę zamieszany był były pracownik Google, który po rezygnacji ze stanowiska rozpoczął własną działalność o nazwie Otto. W niedalekiej przyszłości firma ta została wykupiona przez Ubera.

W wyjaśnieniu wyroku sędzia powiedział, że władze Ubera maiły świadomość o posiadaniu przez nowego pracownika dużej ilości poufnych informacji na temat Waymo. W prawdzie nie wiele z nich jak dotąd zostały użytych w prototypowej wersji samochodu Ubera.

Zebrane dowody pozwoliły sądowi na wskazanie winy pozwanego i nakazanie mu zwrotu wszystkich skradzionych nowinek technicznych, jednocześnie nie zabraniając mu dalszego budowania własnego samochodu bezzałogowego.

Źródło: Rzeczpospolita

*** AKTUALIZACJA ***

Publikujemy oficjalne stanowisko Ubera w tej sprawie:

Jesteśmy zadowoleni z rozstrzygnięcia sądu wskazującego, że Uber może w dalszym ciągu budować i wykorzystywać całą posiadaną technologię związaną z budową samochodów autonomicznych, włączając w to nasze innowacje rozwiązania LiDAR. Z niecierpliwością czekamy na testy i możliwość dalszego prezentowania naszej technologii, która została zbudowana niezależnie od podstaw.

Zobacz:

Uber we Włoszech znowu legalny

 

Uber planuje miejską sieć pojazdów latających Elevate

Comments

comments

194
Komentarze
Sonda

Czy nagrody branżowe przynoszą agencjom PR, oprócz prestiżu, korzyści biznesowe??

Loading ... Loading ...