„Rzeczpospolita Kościelna” – cykl rozmów Magdaleny Rigamonti o Kościele i jego pozycji w Polsce

Informacja Prasowa - 27.04.2021
227

"Rzeczpospolita Kościelna" - cykl rozmów Magdaleny Rigamonti o Kościele i jego pozycji w Polsce

„Rzeczpospolita Kościelna” – cykl rozmów Magdaleny Rigamonti o Kościele i jego pozycji w Polsce tylko na platformie podcastowej TOK FM

We wtorek, 27 kwietnia br. o godz. 12:00 swoją premierę będzie mieć nowy cykl podcastów „Rzeczpospolita Kościelna”. W 6 odcinkach serii Magdalena Rigamonti porozmawia z polskimi politykami o Kościele w Polsce – jak to się stało, że jego pozycja jest obecnie tak silna. Podcastów będzie można słuchać wyłącznie na platformie podcastowej TOK FM – na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Pierwsza część cyklu będzie dostępna bezpłatnie, zaś następnych będą mogli słuchać posiadacze dostępu Premium TOK FM. Dla nowych subskrybentów powstała specjalna oferta promocyjna, w ramach której przez pierwszy miesiąc można będzie korzystać z podcastów TOK FM za 1 zł.
Rządzi Polską. Wpływa na politykę i polityków. Tworzy partie, uchwały i ustawy. Podejmuje decyzje. Szantażuje. Ma siłę, posłuch i poważanie. Budzi strach. Ale też szacunek. Kościół. Magdalena Rigamonti rozmawia z politykami, którzy przez ostatnie ponad 30 lat tworzyli polską demokrację – zawsze wspólnie z Kościołem.
Jak to się stało, że Kościół katolicki w Polsce ma taką silną pozycję? Kto mu na to pozwolił? Kto do tego doprowadził? Kto tego chciał? Magdalena Rigamonti podejmuje te kwestie w rozmowach z politykami, którzy przez dekady obserwowali budowanie i wzmacnianie pozycji Kościoła w Polsce, ale też sami w tym uczestniczyli. Zadaje im niewygodne pytania, odkłamuje mity, odziera ze stereotypów zjawiska i wydarzenia.
W pierwszym odcinku cyklu „Rzeczpospolita Kościelna” de facto upada mit Kościoła, który obalił w Polsce komunę. Bogdan Borusewicz, legendarny opozycjonista czasów PRL, twórca strajku w Stoczni Gdańskiej, opowiada Magdalenie Rigamonti, jak szukał księdza, który odprawiłby mszę na terenie stoczni. I jak w parafiach zatrzaskiwano mu drzwi przed nosem.
W kolejnych odcinkach Magdalena Rigamonti rozmawiać będzie m.in. z Michałem Kamińskim o kulisach zakładania Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego w kościelnych parafiach, z Barbarą Labudą o tym, jak Kościół traktuje kobiety, a także z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

Comments

comments

227
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...