Rybnik.wyborcza.pl – 31. serwis lokalny „Gazety Wyborczej”

Informacja Prasowa - 26.07.2021
223

Rybnik.wyborcza.pl - 31. serwis lokalny „Gazety Wyborczej”

W środę, 28 lipca 2021 r. o godz. 7:00 rano „Gazeta Wyborcza” uruchomi serwis internetowy poświęcony Rybnikowi i okolicom. To kolejne miejsce w Polsce, w którym obecni będą dziennikarze Wyborcza.pl – zespół w Rybniku stworzą Adrian Karpeta oraz Arkadiusz Biernat, wspierani przez redakcję „Gazety Wyborczej Katowice”. Wcześniej w tym roku ruszyły serwisy lokalne Wyborcza.pl w innych miastach – od kwietnia „Wyborcza” dostarcza informacje lokalne mieszkańcom Wałbrzycha, od maja – Zakopanego, a od czerwca – Koszalina.  Rybnik.wyborcza.pl to 31. serwis lokalny w portfolio Wyborcza.pl. 

Rybnik często gości na łamach katowickiej „Gazety Wyborczej” i w serwisie Katowice.wyborcza.pl. To istotny, prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy, kulturalny i turystyczny.

– Województwo śląskie to jeden z najważniejszych rynków regionalnych „Wyborczej”. Mamy silne redakcje w Katowicach i Częstochowie, a także serwisy w Bielsko-Białej, Gliwicach i Sosnowcu. Ale dużych, ciekawych miast jest tam więcej, stąd decyzja o uruchomieniu Rybnik.wyborcza.pl – wyjaśnia Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych. – Rybnik to duża aglomeracja, ze 140 tys. mieszkańców, miasto z silną tożsamością śląską, które jest w szczególnym okresie transformacji – z gospodarki opartej na węglu na nowoczesne technologie. Jestem przekonany, że nowa redakcja Wyborcza.pl podejmie bardzo dużo ciekawych tematów ważnych dla lokalnej społeczności, ale i takich, które będą ciekawe dla czytelników w całej Polsce.  

Comments

comments

223
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...