Ruszyły zapisy na Kongres Profesjonalistów Public Relations. „Kryzys i media” tematem przewodnim najbliższej edycji

Informacja Prasowa - 16.12.2016
260

Wystartowały zapisy na Kongres Profesjonalistów PR 2017

Podobnie jak w medycynie, tak i w sytuacjach kryzysowych, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W 90 proc. przypadków sytuacji kryzysowych zdecydowanie zbyt późno przystąpiono do reagowania, a wielu problemów można byłoby uniknąć, gdyby wcześniej się do nich przygotowano. Tej tematyce będzie poświęcona kolejna edycja ogólnopolskiego Kongresu Profesjonalistów Public Relations. Konferencja odbędzie się 20 i 21 kwietnia 2017 roku w Centrum Kongresowym Hotelu Rzeszów.

W Kongresie Profesjonalistów Public Relations co roku biorą udział średnio ponad 300 osób z branży PR, które podczas dwudniowego spotkania mają okazję wysłuchać merytorycznych prelekcji, przystąpić do udziału w warsztatach praktycznych, a także nawiązać długotrwałe relacje biznesowe.

„Kryzys i media” tematem Kongresu Profesjonalistów PR 2017

Podstawą zarządzania jakąkolwiek organizacją jest świadomość możliwości wystąpienia kryzysu. Nie istnieje jedna, skuteczna metoda eliminacji zagrożeń, ale można opracować kompleksową strategię rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Najważniejsze, żeby działać szybko.

Trzeba pamiętać, że każdy kryzys może być szansą. Dzięki odpowiednio szybkiej i właściwej reakcji możemy nie tylko zażegnać problemy, ale także zyskać wizerunkowo. Nie wolno chować głowy w piasek. Kluczem jednak jest przygotowanie. Jeśli opracujemy procedury pozwalające na unikanie błędów, to tym samym ograniczamy ryzyko. Ponadto podczas sytuacji kryzysowej bezwzględnie trzeba przestrzegać zasady prawdy oraz otwartości wobec mediów – mówi dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes zarządu agencji Exacto.

Im większa marka, a także im bardziej ryzykowne usługi świadczy, tym większe zagrożenie wystąpienia sytuacji kryzysowej. Kolejnym czynnikiem, który sprzyja zagrożeniom, jest szerokie grono odbiorców oraz komunikacja z odbiorcami w Internecie, ponieważ zdecydowana większość kryzysów powstaje w sieci.

Należy pamiętać, że regularna analiza artykułów w prasie i publikacji w mediach społecznościowych może nam dać przewagę w postaci czasu, który w dobie kryzysu jest szczególnie cenny. Między innymi dlatego monitoring mediów jest jednym z elementów, który należy bezwzględnie wykorzystywać przy opracowywaniu strategii przeciwdziałania kryzysom.

Wystartowała rejestracja uczestników

W czasie tegorocznego Kongresu będzie można poznać sposoby zarządzania kryzysem, a także komunikacją z mediami oraz otoczeniem około biznesowym. Każdy, kto chce się rozwijać w zakresie marketingu oraz public relations, powinien wziąć udział w konferencji. Rejestracji można dokonać na stronie www.kongresprofesjonalistow.pl – do 31 stycznia obowiązuje promocyjna cena.

Organizatorami Kongresu Profesjonalistów Public Relations są Newsline sp. z o.o. oraz Ideo sp. z o.o.

Portal publicrelations.pl jest partnerem i patronem medialnym wydarzenia. 

 

Comments

comments

260
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...