Ruszyła największa platforma do ćwiczeń online

Jerzy Ciszewski - 20.04.2020
276

Ruszyła największa platforma do ćwiczeń online

Ruszyła największa platforma do ćwiczeń online

Zamknięcie obiektów sportowych sprawiło, że coraz więcej Polaków szuka motywacji do ćwiczeń w Internecie –  jak wynika z analiz Google Trends, w marcu popularność hasła „ćwiczenia w domu” w wyszukiwarce internetowej wzrosła o 200 procent (w porównaniu z marcem 2019). Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie jakościowymi treningami online jest portal Yes2Move – platforma wspierająca domową aktywność fizyczną.

Yes2Move ma być największą wirtualną przestrzenią do ćwiczeń w Polsce. Do dyspozycji ćwiczących oddano nie tylko zróżnicowane pod względem intensywności treningi, ale również inspiracje do rozpoczęcia domowej przygody ze sportem, porady i konsultacje specjalistów z zakresu diety czy terapii ruchem. Yes2Move zakłada również realną pomoc na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Z każdego wirtualnego karnetu przekazane zostaną środki finansowe na rzecz Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy”. W ramach akcji niezbędne wsparcie uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe.

Yes2Move to wirtualne miejsce sportowych spotkań, w którym każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania czy wieku, znajdzie zestaw aktywności dla siebie. W okresie epidemii, kiedy nie możemy korzystać z oferty ulubionych obiektów sportowych, warto korzystać z treningów online – w końcu aktywność fizyczna w domowych warunkach przeciwdziała negatywnym skutkom siedzącego trybu życia, niweluje stres, wzmacnia odporność oraz pomaga walczyć z nadprogramowymi kilogramami – wyjaśnia Patryk Tomaszewski, jeden z trenerów Yes2Move.

Yes2Move oferuje użytkownikom dostęp do materiałów wideo w 6 kategoriach: siła, wytrzymałość, trening metaboliczny, body&mind, taniec oraz trening specjalistyczny, skierowany do określonych grup odbiorców, w tym do kobiet w ciąży, mam z małymi dziećmi, seniorów czy osób wymagających ćwiczeń profilaktycznych, np. związanych ze zmniejszaniem dolegliwości bólowych kręgosłupa. Dodatkowo, od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 20:00 na portalu będą się odbywały treningi live, dzięki którym użytkownicy będą mogli ćwiczyć z trenerami w tym samym czasie. W najbliższym czasie pojawią się również artykuły dotyczące zdrowego stylu życia, podcasty w formie wywiadów ze specjalistami i ekspertami oraz kody rabatowe do znanych sklepów. W pierwszym etapie platforma jest dostępna wyłącznie dla klubowiczów posiadających aktywne członkostwo sieci Zdrofit, Fabryka Formy, Fitness Academy, S4, My Fitness Places, Step One i  Wesolandia.

Jak przekonują eksperci, w obliczu stanu epidemicznego i coraz bardziej restrykcyjnych zaleceń związanych z przemieszczaniem się, domowa aktywność fizyczna staje się kluczowa nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale coraz częściej również kondycji psychicznej. Do aktywności fizycznej w warunkach domowych namawia również Ministerstwo Zdrowia, rekomendując co najmniej 30 minut aktywności fizycznej każdego dnia.

Comments

comments

276
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...