Ruszył blog dogadujący milenialsów i ich szefów #od9do5

Informacja Prasowa - 07.10.2016
104

Wystartował blog Magdy Kieferling skierowany do milenialsów i ich szefów

Zamarzyło mi się takie miejsce, gdzie pracujący 20-kilkulatkowie (zwani milenialsami) i ich szefowie będą się mogli wreszcie dogadać i dowiedzieć, o co im tak naprawdę chodzi. Niby wszyscy wszystko wiedzą o pokoleniu Y, ale bardzo niewielu menadżerów, wie jak z nim pracować i jeszcze mieć z tego frajdę. Pora pokazać drugą stronę medalu i dogadać te dwa światy ze sobą  – mówi Magda Kieferling.

Blog #od9do5 już można podglądać na  fejsbuku: https://www.facebook.com/od9do5/ i na www.od9do5.pl.
Podstawowym założeniem bloga jest pokazanie, jak bez konfliktów, dbając o własne interesy i mając z tego frajdę, funkcjonować w robocie od 9 do 5. To praktyczny, do bólu normalny i pisany językiem „bez owijania w bawełnę” przewodnik dla wszystkich pracowników i ich szefów. Pokazuje, jak dostać pracę swoich marzeń (pierwszą lub kolejną), jak w niej wytrzymać, jak ją utrzymać i nie zwariować, oraz kiedy i jak zmienić ją na lepszą. Blog jest podzielony na dwie części: dla osób, które już mają pracę i dla tych, którzy chcą ją mieć (pierwsza praca lub zmiana pracy).
Z założenia blog ma być platformą wymiany doświadczeń – bo ilość spraw do rozwiązania i wyjaśnienia praktycznie nie ma końca. Dlatego już w jego nazwie pojawia się łatwo kojarzący się wszystkim hasztag #od9do5, którym czytelnicy na portalach społecznościowych oznaczają treści związane z pracą.
Z moich obserwacji wynika, że pokolenie milenijne, czuje się coraz bardziej zagubione w realiach zawodowych. Niby ciągle ich się bada, ilość publikacji na ich temat nie ma końca, każdy daje im dobre rady: jak żyć i jak pracować. Jednak w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się, że szefowie i współpracownicy po prostu nie chcą w nich uwierzyć, zrozumieć ich świata, stosunku do życia i pracy. I znaleźć punktów styku. Stąd pomysł stworzenia miejsca, gdzie te dwie grupy będą się mogły ze sobą dogadać i przede wszystkim się nawzajem zrozumieć.
Autorka bloga – Magda Kieferling, jako jedna z niewielu osób w Polsce ma równoczesne bogate, 10 letnie doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi, zarządzaniu komunikacją i zasobami ludzkimi. Od 10 lat efektywnie dogaduje dwudziestolatków z pozostałymi pracownikami w firmie, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Pracowała i doradzała prezesom i wysokiej kadrze zarządzającej największych polskich i zagranicznych firm prywatnych, państwowych oraz organizacjom non-profit. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie i wykształcenie zakresu Public Relations, Human Resources i coachingu.
#od9do5 logo

Comments

comments

104
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...