Ruszają szkolne zbiórki plecaków dla potrzebujących dzieci

Redakcja PR - 06.06.2017
159

Ruszają szkolne zbiórki plecaków dla potrzebujących dzieci

Już kilkadziesiąt podmiotów zgłosiło się do udziału w kampanii społecznej EASY Plecaki od serca.

Cel akcji jest bardzo szczytny – zbiórka plecaków na cele charytatywne. Końcówka roku szkolnego to idealny czas, by przekazać swój plecak dla potrzebujących. 

Chcesz pomóc? Wystarczy wypełnić formularz

Kampania EASY Plecaki od serca jest przeprowadzana w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie całej Polski. Akcja polega na zbiórce plecaków na rzecz dzieci w trudnej sytuacji materialnej lub społecznej. Warunkiem udziału w akcji jest wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie akcji www.plecakiodserca.pl. Zgłoszenia dokonuje pracownik szkoły, np. nauczyciel lub osoba odpowiedzialna za wolontariat. Po zgłoszeniu do każdej placówki trafiają materiały promocyjne (plakaty i ulotki) zachęcające uczniów do zaangażowana do akcji.

Nie wyrzucaj starego plecaka – przekaż go w dobre ręce!

Zbiórka plecaków trwać będzie do połowy września – końcówka roku szkolnego i okres wakacyjny to czas, kiedy dotychczasowy plecak szkolny idzie w odstawkę. – Zmieniają się dziecięce gusta i okazuje się, że bohaterowie bajek zdobiący plecaki, już nie są „ani super, ani cool”. Plecaki są wymieniane na nowsze, modniejsze. – mówi Paulina Nowak, koordynator akcji. – Wówczas stare trafiają do szaf lub co gorsza – nawet do kosza.

– Liczymy na to, że wielu rodziców zdecyduje się oddać plecaki dzieciaków np. podczas pikników rodzinnych lub w dzień zakończenia roku szkolnego, kiedy plecak przestaje być używany. Zakończenie roku to dobra okazja dla szkoły, by przeprowadzić zorganizowaną zbiórkę – dodaje Paulina.

Naucz się pomagać innym

– Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że nawet pozornie niepotrzebny plecak może mieć drugie życie. Zależy nam na zebraniu jak największej ilości plecaków w dobrym stanie, takich, które posłużą przez kolejny rok, a nawet lata dzieciom, które potrzebują pomocy materialnej. – mówi Paulina.
– Zebrane plecaki przekażemy organizacjom, które bezpośrednio wspomagają ubogie rodziny oraz rodzinne domy dziecka. Chcemy dotrzeć z pomocą tam, gdzie zapotrzebowanie na produkty szkolne jest szczególnie wysokie. – dodaje Paulina.

Kampania EASY Plecaki od serca to doskonała okazja, by przybliżyć uczniom temat wolontariatu i działania organizacji społecznych. Szkoły mogą w tym celu skorzystać z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie akcji.
– Organizacja takich zajęć to przyjemna i pożyteczna odskocznia od codziennych tematów poruszanych np. podczas godziny wychowawczej, tym bardziej, ze zbliżają się wakacje i wielu uczniów szuka pomysłu na to, jak wykorzystać wolny czas. Doskonałym sposobem na nudę dla młodzieży jest właśnie zaangażowanie się do wolontariatu. Aspekt edukacyjny jest jednym z istotnych elementów naszej kampanii – komentuje Paulina Nowak. Istotnym, ale nie jedynym – akcji towarzyszy również konkurs międzyszkolny, w którym do wygrania są tysiące artykułów szkolnych i sportowych, w tym np. stół do tenisa stołowego.

Więcej na www.plecakiodserca.pl

Comments

comments

159
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...