Rusza wspólna akcja Radia 357 i Polskiej Misji Medycznej

Informacja Prasowa - 03.03.2022
96

Rusza wspólna akcja Radia 357 i Polskiej Misji Medycznej

RUSZA WSPÓLNA AKCJA RADIA 357 i POLSKIEJ MISJI MEDYCZNEJ DLA UKRAINY

 

Słynna opaska Roberta Lewandowskiego na aukcji Radia 357

 

 • Radio 357 organizuje akcję charytatywną na rzecz Ukrainy
 • Jest prowadzona wspólnie z Polską Misją Medyczną
 • Aukcję z udziałem słuchaczy poprowadzi na antenie Kuba Strzyczkowski
 • Licytowane będą przedmioty podarowane przez Roberta Lewandowskiego, Roberta Makłowicza, Agnieszkę Holland, Olega Sencowa i Wojciecha Grzędzińskiego
 • Dziennikarze wystawiają swoje przedmioty na Allegro Charytatywnie
 • Ruszyła także zbiórka online poprzez serwis Patronite
 • Za zebraną kwotę zostaną zakupione środki medyczne dla ukraińskiej służby zdrowia

 

Puste magazyny szpitali ukraińskich

– W magazynach ukraińskich szpitali brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia. Ten rodzaj pomocy wymaga dobrej znajomości tematu. Dlatego to właśnie z Polską Misją Medyczną organizujemy specjalną akcję charytatywną – mówi Julia Kohman koordynująca jej przebieg po stronie Radia 357.

Zebrane środki umożliwią zakup materiałów pierwszej pomocy medycznej i ich transport do Ukrainy. – Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, które zgłaszają nam swoje potrzeby, a my organizujemy i opłacamy zakup i przewóz tak, aby jak najszybciej dotrzeć z tym, czego brakuje najbardziej – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Opaska Lewandowskiego, o której mówił cały świat

W rekordowym tempie zgromadzone zostały przedmioty na licytację. – Będzie o co powalczyć. Nasi słuchacze słyną z hojności, dlatego staramy się zawsze rewanżować atrakcyjnymi przedmiotami na aukcjach. W grudniu czapeczki kierowców F1 osiągnęły astronomiczne kwoty. Liczymy, że i tym razem uda się zebrać istotną kwotę i pomóc wielu osobom – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Wśród licytowanych przedmiotów podarowanych przez znane osoby będzie między innymi słynna już opaska Roberta Lewandowskiego. Dokładnie tę opaskę kapitańską w barwach ukraińskich założył w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w sobotę, 26 lutego 2022 roku. Był to gest solidarności z Ukraińcami. Napisał wtedy w swoich mediach społecznościowych: “Jako sportowiec nie mogę udawać, że nic się nie dzieje #StandWithUkraine”.

Oleg Sencow to ukraiński reżyser, który sprzeciwiał się aneksji Krymu. Był więziony przez Rosjan i prowadził protest głodowy. Będąc w niewoli w kolonii karnej na Syberii stworzył film „Numery”. Zwycięzca aukcji otrzyma pakiet filmowy, a w nim plakat promujący tę niezwykłą produkcję wraz z podpisami ekipy filmowej oraz planszę z akcji „Free Oleg Sentsov”.

 

2 marca reżyser i laureat Nagrody Sacharowa poinformował, że dołączył do wojskowej obrony terytorialnej. “Wygramy tę wojnę, bo nie mamy innego wyjścia. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie całego świata” – mówił w nagraniu opublikowanym przez Euromaidan Press.

 

W skład zestawu filmowego wchodzi także płyta DVD z filmem Agnieszki Holland „Obywatel Jones” z autografem reżyserki.Do kupienia będzie także ukraińska wyszywana ręcznie koszula przywieziona z Ukrainy przez Roberta Makłowicza oraz wysokiej jakości wydruk zdjęcia laureata World Press Photo Wojciecha Grzędzińskiego z granicy polsko-ukraińskiej z sygnaturą.

 

Aukcja na antenie Radia 357 w piątek, 4 marca od 16:00 do 19:00. Poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski. Licytować będzie można telefonicznie: 510 357 357.

Przedmioty dziennikarzy na Allegro Charytatywnie i zbiórka online

Oprócz aukcji antenowej pomóc można także poprzez serwis Allegro Charytatywnie. To tutaj trafią przedmioty podarowane przez dziennikarzy Radia 357:

 • Audycja “W 4 oczy” z Michałem Olszańskim
 • Porcelanowy kot z Ćmielowa od Haliny Wachowicz
 • Ceramika z Mariupolu od Ernesta Zozunia
 • Wyjątkowy żeton do kijowskiego metra od Pawła Sołtysa
 • Unikatowe płyty od Marcina Cichońskiego, Marty Kuli i Marka Niedźwieckiego
 • Koszulka Dynama Kijów od Mateusza Kuźniewskiego
 • Fryderyk i zapaska od Dagi Gregorowicz
 • Książka Suworowa z autografem autora od Andrzeja Rudke
 • Spoty reklamujące zwycięzcę aukcji w wykonaniu Filipa Jaślara, Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy

Aukcje są dostępne pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/Radio_357. Osoby chcące wesprzeć akcję wpłatą mogą skorzystać ze specjalnego profilu stworzonego we współpracy z serwsiem Patronite: http://patronite.pl/pm.

Wszystkie informacje o akcji zebrane są na specjalnej stronie pomagamy.Radio357.pl

Comments

comments

96
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...