Rusza Whisky Live Warsaw

Informacja Prasowa - 14.10.2016
269

14 października startuje dwudniowy event Whisky Live Warsaw 2016

Od piątku, 14 października, do soboty potrwa Whisky Live Warsaw 2016. Miłośnicy szlachetnego trunku spotykają się w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Portal publicrelations.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

Whisky Live Warsaw 2016 to doskonała okazja do nawiązania trwałych relacji biznesowych oraz bliższego poznania rynku whisky, kuszącego możliwościami alternatywnego inwestowania. Na uczestników wydarzenia czeka ponad kilkaset odmian tego szlachetnego trunku, pochodzących z wielu zakątków świata.

Z roku na rok whisky zyskuje coraz szersze grono fanów, głównie w środowiskach biznesowych. Tegoroczna edycja Whisky Live Warsaw odbywa się w dniach 14-15 października br. w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Organizatorzy zapraszają na festiwal również te osoby, które nie gustują whisky, ale szukają alternatywnych form lokowania kapitału.

Atrakcje Whisky Live Warsaw 2016

Podczas festiwalu zaprezentuje się 55 wystawców z 15 krajów. Swój udział w Whisky Live Warsaw 2016 zapowiedzieli światowi producenci alkoholi z segmentu premium, jak również unikalne destylarnie z wszystkich kontynentów. Zapewni to uczestnikom prawdziwą podróż smakową po różnych zakątkach świata. W ostatnich latach bardzo modny stał się tzw. food pairing, czyli łączenie whisky z innym produktami, dlatego swój udział w imprezie zapowiedzieli producenci żywności.

Jedną ze stałych atrakcji festiwalu są zamknięte sesje, tzw. Master Class, na których w małych grupach odbywa się degustacja unikatowych, limitowanych, niszowych edycji whisky. W tym roku przewidzianych jest kilka bloków tematycznych, m.in. sesja Master Class Glenfarclas – „podróż przez dekady”, na której zaprezentowane zostaną whisky z lat ’60 ’70 ’80 ’90. Spotkanie poprowadzi George Grant, właściciel destylarni, będący przedstawicielem szóstego już pokolenia rodziny.

Organizatorzy festiwalu pomyśleli nie tylko o fanach dobrych trunków, ale również wykwintnego jedzenia. Specjalnie z myślą o nich odbędzie się ekskluzywna sesja food pairing przy współudziale Jarosława Walczyka z Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Gość specjalny Whisky Live Warsaw 2016 jest szefem kuchni w restauracji Strefa w Warszawie oraz zdobywcą tytułu „Szef Kuchni Roku 2015”.

Prawdziwych miłośników whisky z pewnością ucieszy fakt, że swoją obecność na festiwalu zapowiedział m.in  Ian Chang oraz Taj Kavalana. W Warszawie pojawią się również: Jan Beckers – ambasador marki Douglas Laing, uznanego na świecie niezależnego bottlera założonego w 1948 roku.  George S. Grant – w szóstym pokoleniu począwszy od roku 1865, właściciel legendarnej szkockiej destylarni Glenfarclas ze szkockiego Speyside. Listę gości specjalnych zamykają Steven Sweeney – przewodniczący polskiego Scotch Malt Whisky Society oraz Ingvar Ronde, wydawca Malt Whisky Yearbook. Tegoroczną edycję festiwalu uświetni także obecność konkursu barmańskiego Diageo World Class, organizowanego nieprzerwanie od roku 2009 w najlepszych lokalach świata.

Więcej informacji o Whisky Live Warsaw 2016 można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu www.whiskylivewarsaw.com. Poprzez stronę festiwalową prowadzona jest sprzedaż biletów (jednodniowych i dwudniowych) oraz wejściówek na sesje Master Class.

Comments

comments

269
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...