Rusza nabór kandydatek do letniej edycji School for Female Leadership in the Digital Age

Informacja Prasowa - 12.05.2022
294

Zwiększanie roli i obecności kobiet w biznesie oraz branży technologicznej to jedno z priorytetowych działań firmy Huawei.

Zwiększanie roli i obecności kobiet w biznesie oraz branży technologicznej to jedno z priorytetowych działań firmy Huawei. Po sukcesie zimowej odsłony Winter School for Female Leadership in the Digital Age w Nicei, Huawei European Leadership Academy zaprasza na letnią edycję programu, która odbędzie się w dniach 17-22 lipca 2022 r. w Pradze. Rekrutacja trwa od dziś do 31 maja 2022 r.

Summer  School  for   Female  Leadership in the Digital Age to program edukacyjny Huawei adresowany do przyszłych liderek, pochodzących z krajów Unii Europejskiej. W tym roku grono 27 uczestniczek powiększy się o dwie dodatkowe kandydatki – z Ukrainy i Bałkanów Zachodnich. Każda z wybranych przez niezależne jury kobiet będzie miała okazję poznania wybitnych działaczek społecznych, europarlamentarzystek oraz badaczek, które podczas intensywnego kursu podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i wskazówkami na przyszłość.

Technologia też jest kobietą

Podczas intensywnego tygodnia warsztatów, wykładów oraz nieformalnych spotkań ze światowej klasy ekspertkami, uczestniczki zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu technologii cyfrowych, a także rozwiną kompetencje przywódcze. Program jest całkowicie bezpłatny, każda studentka otrzymuje stypendium w pełni pokrywające udział w szkole, przeloty i zakwaterowanie.
Idea School for Female Leadership in the Digital Age jest efektem nieustającego zaangażowania firmy w integrację cyfrową, a w szczególności w niwelowanie nierówności w biznesie oraz tworzenie świata, w którym kobiety będą mogły nie tylko biernie uczestniczyć, ale przede wszystkim czynnie rozwijać się i zarządzać branżą cyfrową.
Kobiety powinny wiedzieć, jak kształtować przyszłość branży ICT, dlatego nasz program nauczania wyposaża młode kobiety w narzędzia niezbędne do tego, aby mogły stać na czele cyfrowej transformacji Europy. Niezależnie od tego, czy bliżej im do nauk ścisłych, czy humanistycznych, kobiety mają do odegrania kluczową rolę w tworzeniu technologii. Nikt nie jest wykluczony z sektora cyfryzacji. Przekonanie się, że różnorodność faktycznie istnieje w branży, jest pierwszym krokiem do zbudowania prawdziwie równego, integracyjnego świata, wolnego od uprzedzeń i dyskryminacji

przekonuje Berta Herrero, dyrektor programowy School for Female Leadership in the Digital Age.

Kobiece przywództwo dla lepszego jutra

Program szkoły letniej wyznacza standardy dla przyszłych tego typu inicjatyw firmy, sama jego wizja wpisuje się jednocześnie w zarządzenie Komisji Europejskiej w kwestii osiągnięcia równości płci w Europie do 2025 roku.
Technologiczna rewolucja nie może odbywać się bez udziału połowy populacji świata – czyli nas, kobiet. Cieszę się, że kobiety stają się coraz bardziej aktywne w środowisku technologii cyfrowych, czego przykładem jest choćby ostatnia flagowego programu edukacyjnego Huawei – „Seeds For The Future”, gdzie ponad połowę uczestników stanowiły studentki. Idziemy o krok dalej organizując European Leadership Academy. Uważam, że najważniejszym atutem tego projektu jest jednoczenie przyszłych i obecnych liderek. Najbardziej inspirujące role models z całej Europy stają się mentorkami młodszego pokolenia, zaś uczestniczki ze wszystkich krajów w trakcie programu pracują razem tworząc wspólne projekty. To piękny przykład kobiecej współpracy i wzajemnego wsparcia, które dają fundament realnym zmianom w świecie biznesu podsumowuje Alicja Tatarczuk, menadżerka ds. Public Affairs i CSR w Huawei Polska.
Więcej informacji o szkole liderek: https://www.europeanleadershipacademy.eu/
Realizując swoją misję na rzecz różnorodności i zwiększenia obecności kobiet w branży technologicznej, Huawei podejmuje liczne działania w trakcie całego roku. Jednym z nich jest partnerstwo akcji dla maturzystek „Dziewczyny na Politechniki!”, organizowanej przez Fundację Perspektywy oraz zaangażowanie w projekty Fundacji Sukcesu Pisanego Szminka – konkurs Bizneswoman Roku z nagrodą specjalną w kategorii „Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu” oraz Klub Champions of Change.

Comments

comments

294
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...