Rusza kampania „Rowerowa Rewolucja”

Informacja Prasowa - 29.07.2020
93

Rusza kampania „Rowerowa Rewolucja”

Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zachęca Polaków do przesiadania się na rowery – rusza kampania „Rowerowa Rewolucja”

Rozpoczęła się „Rowerowa Rewolucja” – kampania Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, która ma na celu promocję napędzanego siłą mięśni jednośladu, jako zdrowego, ekologicznego, szybkiego
i bezpiecznego sposobu na przemieszczanie się oraz doskonałą formę spędzania wolnego czasu.

Celem inicjatywy jest jeszcze większa popularyzacja jazdy na rowerze. Odpowiednimi działaniami PSR chce zachęcać Polaków do korzystania z tego środka transportu. W ciągu najbliższych 3 miesięcy w ramach kampanii na portalach Facebook oraz Youtube pojawi się seria trzech ponad dwudziestosekundowych spotów zachęcających do przesiadania się na rower. W klipach występuje Łukasz Simlat, polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Oprócz filmików, w Internecie będą publikowane kreacje graficzne bezpośrednio nawiązujące do spotów. Głównymi kanałami promocji będą Google Ads i Facebook Ads. Ponadto w mediach pojawią się informacje opisujące realizowane przez Stowarzyszenie inicjatywy. Akcja obejmie również wzmożone działania w mediach społecznościowych. Na potrzeby kampanii agencja badawcza Difference przeprowadziła badanie, którego wyniki zostaną udostępnione w formie raportu opisującego przyzwyczajenia Polaków związane z podróżowaniem na rowerze.

Dziś, w dobie pandemii i zagrożeń związanych z zanieczyszczonym powietrzem i nadmierną produkcją dwutlenku węgla, poszukujemy środków komunikacji odpowiadających na potrzeby naszych czasów. Rower jest najlepszym rozwiązaniem.

Jazda na rowerze to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu – nie wiąże się z jakimikolwiek zanieczyszczeniami powietrza i nie generuje dwutlenku węgla. Dzięki dobrze przygotowanej i wciąż rozwijanej infrastrukturze, rower jest także szybki, bezpieczny i pozwala uniknąć zakorkowanych ulic miast. Z przeprowadzonego na zlecenie PSR badania wynika, że aż 41% Polaków korzysta z jednośladu, ograniczając podróżowanie innymi środkami transportu. Rezygnujemy głównie z komunikacji miejskiej, taksówek oraz samochodów. Ponadto Polacy częściej wsiadają na rowery – aż 24% z nich deklaruje,
że jeździ więcej niż w poprzednim roku.

Przemieszczając się samochodem coraz więcej czasu spędzamy stojąc w korkach. W godzinach szczytu w dużym mieście przejechanie 15 km autem może zająć nawet półtorej godziny – zauważa Krzysztof Dylewski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego – Problem ten nie dotyczy rowerów. Przy dobrej infrastrukturze tę samą odległość rowerzysta jadąc równomiernym, spokojnym tempem jest w stanie przemierzyć w 45 minut. Cieszy nas, że w tym roku Polacy wybierają rowery, co potwierdzają to najnowsze badania.

Warto też zauważyć, że rower to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, bardzo popularny wśród milionów Polaków. Czy to w wolne popołudnie, czy podczas dłuższych wyjazdów na wakacjach,
coraz więcej osób wybiera taką formę aktywnego odpoczynku. Z przeprowadzonych badań wynika,
że niemal połowa z nas zamierza spędzić wakacje z rowerem.

Fakt, że Polacy wybierają rower potwierdzają także ich decyzje zakupowe. 4% respondentów nabyło rower w czasie pandemii, a 18% rozważa zakup w najbliższym czasie.

Również władze samorządowe dostrzegają potencjał, jaki wiąże się z przechodzeniem mieszkańców miast na rowery. Więcej rowerzystów to mniej samochodów, mniej spalin i mniejsze korki. Dlatego coraz więcej inwestuje się w rozwój infrastruktury rowerowej. W 2017 w Polsce było ponad 12 tys. km ścieżek przeznaczonych dla jednośladów, co stanowi wzrost o prawie 8% w porównaniu z poprzednim rokiem. Lepsza infrastruktura to szybsza i bezpieczniejsza podróż.

– Pomimo coraz lepszej sytuacji transportu rowerowego, zarówno jeżeli chodzi o liczbę rowerzystów,  jak i stan infrastruktury, wciąż jest jeszcze miejsce do poprawy – zauważa Krzysztof Dylewski z PSR
Nie zmienia to faktu, że rower to obecnie najlepszy sposób lokomocji dla osób dbających o swoje zdrowie, czas i naszą planetę, a przykłady z krajów zachodnich potwierdzają, że trend ten będzie się utrzymywał. Tym bardziej apeluję do władz ogólnopolskich i samorządowych o wspieranie rozwoju transportu rowerowego – dodaje.

Nie bez znaczenia może być również fakt, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca rower,  jako jeden z bezpiecznych środków transportu. Zdaniem WHO umożliwiają on utrzymanie odpowiedniego dystansu, a tym samym wpływa na ograniczanie rozprzestrzeniania się Koronawirusa.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, zachęcamy do odwiedzania strony http://www.psronline.pl/ oraz strony Facebook https://www.facebook.com/PolskieStowarzyszenieRowerowe. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...