Rusza kampania Główka pracuje – interaktywne zabawy dla umysłu w Wola Parku

Informacja Prasowa - 24.04.2024
46

W dniach 6-11 maja, klienci Wola Parku będą mogli skorzystać z nowej, interaktywnej przestrzeni – Umysłowej Siłki

W ramach kampanii pod nazwą „Główka pracuje” zaplanowano aktywności poprawiające sprawność umysłową oraz takie, które pozwalają efektywniej przyswajać wiedzę oraz przetwarzać i zapamiętywać informacje. Celem kampanii jest inspirowanie osób w każdym wieku do podejmowania aktywności intelektualnej i prowadzenia zdrowego stylu życia, sprzyjającego zachowaniu wysokiej sprawności umysłowej.

 

Trening bez dźwigania ciężarów

 

Przestrzeń Umysłowej Siłki zapewni gościom przede wszystkim angażujące aktywności pokazujące różne sposoby na podniesienie sprawności umysłowej – od gier poprawiających pamięć, po aktywności wymagające kreatywnego myślenia. Kampania jest odpowiedzią na współczesne wyzwania dotyczące kondycji mózgu, związane z wiekiem czy chorobą Alzheimera. Umysłowa Siłka to „plac zabaw” dla umysłów w każdym wieku. Na placu głównym w Wola Parku dostępne będą zadania i łamigłówki angażujące mózg oraz zmysły. Zabawa „Pomysłowe łamigłówki” pozwoli odkrywać jak działają zmysły i jakie komunikaty wysyłają do mózgu. Zabawa „Trenujemy zmysły i umysły” to podchwytliwe zadanie dotyczące zapachu, które zmyli niejedną osobę. W ofercie znajdzie się także zabawa „Paluszek i główka”, w ramach której używając różnych narzędzi, należy stworzyć drogę umożliwiającą poruszanie się piłki. Na Umysłowej Siłce nie ma karnetów, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

 

Szachowe tajniki – najlepsze taktyki

 

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających Wola Park będzie stanowisko z plenerowymi szachami. W dniach 6 i 8 maja odwiedzający będą mieli możliwość bezpłatnej nauki gry w szachy pod okiem profesjonalisty. W poniedziałek 6 maja w godzinach 17.00-17.45 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. W środę 8 maja w godzinach 18.00-19.00 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 8-14 lat. Na warsztaty obowiązują zapisy: www.wolapark.pl/pl/wydarzenia/szachowe-tajniki-najlepsze-taktyki/

 

Więcej informacji na: www.wolapark.pl/pl/wydarzenia/umyslowa-silka/

 

Comments

comments

46
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...