Rusza „Człowiek z pasją” –  II edycja konkursu dziennikarskiego im. Zygmunta Moszkowicza

Informacja Prasowa - 12.02.2019
59

Rusza „Człowiek z pasją” –  II edycja konkursu dziennikarskiego im. Zygmunta Moszkowicza

Rusza „Człowiek z pasją” –  II edycja konkursu dziennikarskiego im. Zygmunta Moszkowicza

Już po raz drugi Interia organizuje konkurs „Człowiek z pasją – Nagrody dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza”. Jego celem jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy i zarazem uhonorowanie przedwcześnie zmarłego zastępcy redaktora naczelnego portalu.

Podobnie jak rok temu, udział w konkursie mogą wziąć dziennikarze, którzy w chwili publikacji materiału zgłoszonego do konkursu (a więc do końca 2018 roku) nie ukończyli 30 roku życia. Dopuszczane są różne formy i gatunki dziennikarskie — słowo, zdjęcie, nagranie audio i wideo, a także materiały mieszane. Tematyka konkursu określona została w jego nazwie: „Człowiek z pasją.”

Prace opublikowane w 2018 roku zgłaszać można za pośrednictwem strony www.czlowiekzpasja.pl do 15 marca 2019 roku. Nagroda główna w wysokości 7 tys. złotych oraz wyróżnienia przyznane zostaną i wręczone 24 maja 2019 roku.

W minionym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodych dziennikarzy. Łącznie otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Decyzja o kontynuowaniu tej inicjatywy i uruchomieniu kolejnej edycji przyszła więc naturalnie – mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny portalu Interia.pl i przewodniczący jury w konkursie. – Zadaniem każdego dużego medium jest branie odpowiedzialności za kształcenie młodych dziennikarzy, szlifowanie ich talentów i zwracanie im uwagi na przestrzeganie fundamentalnych zasad wykonywania profesji dziennikarskiej, a w szczególności zasad rzetelności, obiektywizmu, uczciwości i dążenia do prawdy – dodaje. – dodaje.

Prace konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Krzysztof Fijałek (Interia, przewodniczący jury), Monika Góralewska (TVN), Krzysztof Gurba (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Konrad Kruczkowski (Haloziemia.pl), Piotr Legutko (TVP Historia), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM) i Piotr Trybalski (Fotograf w podróży).

W ubiegłorocznej edycji laureatką nagrody głównej została Dorota Kotas za tekst „Mały czarny tekst z cukrem, mlekiem i ogórkiem, czyli: ludzie są najgorsi”, opublikowany w nowych peryferiach. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Szymon Piegza – „Call me Rico” (Vimeo), Karolina Kolinek-Siechowicz – „Jakość ciszy” („Ruch Muzyczny”); Mariusz Sepioło – „Więzienie skazuje po raz drugi” („Tygodnik Powszechny” oraz Magdalena Idem – „Polak się masuje. Erotycznie” („Duży Format – Gazeta Wyborcza”)

Zygmunt Moszkowicz (1955-2017) był dziennikarzem z powołania. Realizował je m.in. w studenckim Radiu Centrum, „Super Expressie” i „Czasie Krakowskim”, gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym – uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

Współorganizatorem uroczystości wręczenia nagród w II edycji konkursu dziennikarskiego im. Zygmunta Moszkowicza „Człowiek z pasją” jest redakcja Magicznego Krakowa, oficjalnej strony internetowej Miasta Krakowa www.krakow.pl.

Więcej informacji i regulamin nagrody: www.czlowiekzpasja.pl

Comments

comments

59
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...