Rusza 82. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2016 roku

Informacja Prasowa - 25.11.2016
152

Startuje Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2016 roku

Podczas konferencji prasowej w Hotelu Hilton w Warszawie zainaugurowano 82. Narodowy Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2016 Roku. Z dziennikarzami spotkali sie kandydaci na Sportowca Roku – Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj, Anita Włodarczyk, Maja Włoszczowska, Piotr Małachowski, Maciej Lepiato oraz Redaktor Naczelny „Przeglądu Sportowego” Michał Pol i Zastępca Dyrektora TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Przedstawiono wszystkich nominowanych w Plebiscycie sportowców i ich tegoroczne osiągnięcia. Laureatów poznamy 7 stycznia 2017 r.

Organizatorem Plebiscytu jest wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, wydawca Przeglądu Sportowego. Współorganizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska S.A.

Głosować można już od 24 listopada za pomocą – i tu nowość – mediów społecznościowych: Facebooka, Twittera i Instagrama, a także poprzez tradycyjne kupony publikowanych codziennie w „Przeglądzie Sportowym” oraz strony internetowe przegladsportowy.pl i sport.tvp.pl. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2016 roku ustalona zostanie w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która transmitowana będzie w TVP 1. Telewizja Polska przedstawi również sylwetki nominowanych sportowców – od 25 listopada 2016 r. w „Sportowym Wieczorze”, „Sportowej Niedzieli” w TVP INFO i TVP Sport.

To dla mnie najważniejsza konferencja prasowa w roku. Znów będziemy się starali połączyć tradycje z nowoczesnością. Nasi czytelnicy będą mogli głosować na tradycyjnych, wyciętych z gazety kuponach. Jutro w gazecie pojawi się pierwszy z nich. Dołączył do nas Onet.pl, który jako nasz partner zapewni nam ogromny zasięg w Internecie. Będziemy posługiwać się hashtagiem #SportowiecRoku. Po raz pierwszy w Polsce głos ważny będzie również tym oddanym poprzez media społecznościowe – opowiada o nowej formule głosowania Michał Pol.

Marek Szkolnikowski z TVP Sport zaznacza, jak udany był to rok dla polskiego sportu.

Mamy zaszczyt być współorganizatorem Plebiscytu. Aż osiemnastu z dwudziestu sportowców kibice mogli oglądać w Telewizji Polskiej. W końcu w Plebiscycie znaleźli się wszyscy medaliści olimpijscy, co bardzo nas cieszy. Oczywiście pod względem oglądalności wszystkich przebili polscy piłkarze, którzy osiągnęli sukces podczas mistrzostw Europy we Francji – mówi.

Jedna z faworytek Plebiscytu, Anita Włodarczyk która przed rokiem zajęła drugie miejsce, zaznacza, że już skupia się na dalszej pracy.

Nie spodziewałam się, że będę walczyła z samą sobą. Pozostało mi pobijanie rekordów. W tym momencie mam czas na zbieranie laurów za osiągnięcia. Rozpoczęłam już przygotowania do kolejnego sezonu. W niedzielę wylatuję na kolejne zgrupowanie – powiedziała polska młociarka.

Nominowani sportowcy (kolejność alfabetyczna):

 1. Karol BIELECKI (piłka ręczna)
 2. Jakub BŁASZCZYKOWSKI (piłka nożna)
 3. Monika CIACIUCH, Agnieszka KOBUS, Maria SPRINGWALD, Joanna LESZCZYŃSKA (wioślarstwo)
 4. Magdalena FULARCZYK-KOZŁOWSKA, Natalia MADAJ (wioślarstwo)
 5. Joanna JĘDRZEJCZYK (MMA)
 6. Grzegorz KRYCHOWIAK (piłka nożna)
 7. Bartosz KUREK (siatkówka)
 8. Robert LEWANDOWSKI (piłka nożna)
 9. Rafał MAJKA (kolarstwo szosowe)
 10. Piotr MAŁACHOWSKI (lekkoatletyka)
 11. Monika MICHALIK (zapasy)
 12. Beata MIKOŁAJCZYK, Karolina NAJA (wioślarstwo)
 13. Katarzyna NIEWIADOMA (kolarstwo szosowe)
 14. Oktawia NOWACKA (pięciobój)
 15. Wojciech NOWICKI (lekkoatletyka)
 16. Agnieszka RADWAŃSKA (tenis)
 17. Marta WALCZYKIEWICZ (kajakarstwo)
 18. Anita WŁODARCZYK (lekkoatletyka)
 19. Maja WŁOSZCZOWSKA (kolarstwo górskie)
 20. Bartosz ZMARZLIK (żużel)

***

Idea Plebiscytu narodziła się w 1926 roku. Z inicjatywy Kazimierza Wierzyńskiego, współtwórcy legendarnej grupy poetyckiej „Skamander” i jednocześnie ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego” postanowiono, aby w plebiscycie czytelniczym wybierać corocznie Dziesięciu Najlepszych Sportowców Polski, z których pierwszy zyska miano Sportowca Roku. Wśród zwycięzców znaleźli się legendarni polscy atleci tworzący historię światowego sportu – zarówno bohaterowie 20-lecia międzywojennego, jak Halina Konopacka, Jadwiga Jędrzejowska, Janusz Kusociński, Wacław Kuchar czy Stanisław Marusarz, sławy powojenne – Irena Szewińska, Janusz Sidło, Ryszard Szurkowski, Władysław Kozakiewicz, Zbigniew Boniek, jak i współcześni herosi sportowych aren z Justyną Kowalczyk, Adamem Małyszem i Robertem Lewandowskim na czele.

***

Plebiscyt Przeglądu Sportowego jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie – zaledwie rok wcześniej zaczęli wybierać najlepszego sportowca swojego kraju Szwedzi.

plebiscyt

Comments

comments

152
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...