Rozpoczyna się trzecia edycja „Akademii Opowieści” – akcji dla czytelników „Gazety Wyborczej” 

Informacja Prasowa - 10.04.2019
74

Rozpoczyna się trzecia edycja „Akademii Opowieści” – akcji dla czytelników „Gazety Wyborczej” 

Rozpoczyna się trzecia edycja „Akademii Opowieści” – akcji dla czytelników „Gazety Wyborczej” 

 „Nauczyciel na całe życie” – pod takim hasłem startuje tegoroczna „Akademia Opowieści”, wyjątkowa akcja „Gazety Wyborczej” skierowana do jej czytelników. Redakcja zachęca do przesyłania opowieści o nauczycielach oraz osobach, które stały się dla nich inspiracją na całe życie. Najciekawsze historie publikowane będą na łamach „Gazety Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl, a także wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania są nagrody pieniężne i roczna prenumerata cyfrowa dziennika.

W związku z obecną sytuacją w oświacie, zmianami w szkolnictwie i problemami, z jakimi muszą mierzyć się w Polsce pedagodzy, uczniowie i ich rodzice, bohaterami tegorocznej edycji „Akademii Opowieści” są właśnie nauczyciele.

Teksty pod hasłem: „Nauczyciel na całe życie”, nieprzekraczające 8 tys. znaków, czytelnicy mogą nadsyłać od 12 kwietnia br. do 15 września br. za pomocą specjalnej formatki na Wyborcza.pl/akademiaopowiesci.

Najciekawsze opowieści będą publikowane na łamach „Gazety Wyborczej”, w jej wydaniach lokalnych oraz na Wyborcza.pl. Nadesłane prace wezmą udział w konkursie pod hasłem „Nauczyciel na całe życie”, w którym jury wyłoni trzech zwycięzców i przyzna im nagrody pieniężne. Ponadto 80 wyróżnionych osób otrzyma roczne prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej”. Regulamin konkursu dostępny jest na Wyborcza.pl/akademiaopowiesci.

Laureatów trzeciej edycji akcji „Akademia Opowieści” poznamy 15 października br., w Dzień Nauczyciela.

„Akademia Opowieści” powstała z inicjatywy reporterów związanych z „Dużym Formatem” – tygodnikiem „Gazety Wyborczej” oraz Tomasza Pietrasiewicza z lubelskiego Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Została stworzona, aby ocalić niezwykłe historie o bohaterach naszej codzienności. Do tej pory odbyły się dwie edycje konkursu. Podczas pierwszej pod hasłem „Najważniejszy człowiek w moim życiu” i drugiej – „Nieznani bohaterowie naszej niepodległości” czytelnicy „Gazety Wyborczej” przesłali ponad 2200 wyjątkowych opowieści.

Comments

comments

74
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...