Rozpoczęcie konkursu Sony World Photography Awards 2018

Informacja Prasowa - 01.06.2017
66

Rozpoczęcie konkursu Sony World Photography Awards 2018

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie: Sony World Photography Awards 2018. Udział w nim jest bezpłatny, a prace można przesyłać za pośrednictwem witryny www.worldphoto.org.

W XI edycji wprowadzono dwie nowe, trudne kategorie konkursu profesjonalnego: „Kreatywność” i „Odkrycie”. Ważną nowością jest również możliwość otrzymania przez laureatów grantów na realizację przyszłych projektów fotograficznych.

Organizowany przez World Photography Organisation konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards to nie tylko największa tego typu impreza na świecie — ma on również liczący się w branży wymiar opiniotwórczy. Kolejne edycje, w których nagradzane są najlepsze fotografie z ubiegłego roku, przynoszą rozgłos i dają możliwości rozwoju fotografom z całego świata.

— Zainteresowanie, z jakim spotkałem się po zdobyciu tytułu Fotografa Roku, przeszło moje najśmielsze wyobrażenia — mówi zwycięzca konkursu Sony World Photography Awards 2017 Frederik Buyckx. — Otworzyło się przede mną wiele nowych drzwi, a co równie ważne, nagroda zachęciła mnie do dalszych prac nad własnymi projektami.

Nowe kategorie profesjonalne: wyraz zmian w fotografii jako środku przekazu

Wobec zmian zachodzących w sposobie wykorzystania fotografii organizatorzy edycji 2018 wprowadzili dwie nowe kategorie konkursu profesjonalnego: „Kreatywność” i „Odkrycie”.

Obie te kategorie dodano z myślą o twórcach, którzy w awangardowy sposób posługują się środkiem przekazu, jakim jest fotografia. Jurorzy tych kategorii będą zwracać szczególną uwagę na oryginalność, eksperymentalny charakter prac i wyobraźnię twórców — w nadziei na odkrycie talentów, które w przeciwnym razie pozostałyby niedostrzeżone. We wszystkich kategoriach do kluczowych elementów oceny należą interpretacja artystyczna, spójność i sprawność techniczna.

W bieżącej edycji Sony World Photography Awards zaplanowano cztery konkursy:

Profesjonalny: 10 kategorii, w których oceniana jest całość zgłoszonego materiału (5–10 zdjęć)

Otwarty: na najlepsze pojedyncze zdjęcie zgłoszone w jednej z 10 kategorii

Młodzieżowy: dla młodych fotografów w wieku od 12 do 19 lat, będących autorami pojedynczego zdjęcia o zadanym temacie

Program uniwersytecki Student Focus: dla studiujących na kierunkach związanych z fotografią

Pełną listę kategorii konkursowych i ich opisy zamieszczono pod adresem www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards

Nowy program Sony Grant na realizację projektów fotograficznych

Aby otworzyć dodatkowe możliwości przed fotografami biorącymi udział w konkursie profesjonalnym i studenckim, w tegorocznej edycji wprowadzono także nowy program grantów.

Wybrani zwycięzcy kategorii profesjonalnych w edycji 2018 otrzymają od Sony granty w wysokości 7000 USD, które będą mogli przeznaczyć na wybrane przez siebie projekty fotograficzne.

Oprócz tego wszyscy finaliści konkursu studenckiego Student Focus otrzymają po 3500 USD na wspólną pracę nad nowym zleceniem z Sony i World Photography Organisation.

Comments

comments

66
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...