Rozpoczęcie kampanii przeciwko hotelom Hilton i Best Western

Informacja Prasowa - 08.05.2019
211

Rozpoczęcie kampanii przeciwko hotelom Hilton i Best Western

Fundacja Alberta Schweitzera wzywa sieci hoteli Hilton i Best Western do rezygnacji z jaj klatkowych na całym świecie. Fundacja bierze udział w ogólnoświatowej kampanii ponad 60 organizacji działających na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt. „Jesteśmy przekonani, że obie firmy wkrótce przestaną serwować gościom jaja z okrutnych hodowli klatkowych”, mówi Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera.

Hilton obiecał przejście na jaja z alternatywnych hodowli w 19 ze 106 krajów, w których prowadzi działalność. Fundacja Alberta Schweitzera wzywa firmę do opublikowania jasnego i wiążącego zobowiązania dla pozostałych 87 krajów. Best Western jest reprezentowany w ponad 100 krajach, ale również nie ma globalnej deklaracji. Firma oficjalnie zrzuca z siebie tę odpowiedzialność.

Obie sieci hoteli nadal wspierają okrucieństwo wobec niosek hodowanych w bezlitosnych klatkach, chociaż wiele międzynarodowych korporacji daje już dobry przykład. Grupy hotelowe takie jak Wyndham, Marriott i Intercontinental zobowiązały się do rezygnacji z jaj klatkowych i opublikowały konkretne deklaracje. „Jako wiodące firmy w branży hotelarskiej, Hilton i Best Western powinny zobowiązać się do wdrożenia globalnych standardów poprawiających dobrostan zwierząt, które stały się już normą w tym sektorze biznesu”, mówi Karolina Skowron z Fundacji Alberta Schweitzera.

Hodowla klatkowa jest szczególnie okrutną formą hodowli kur niosek. Zdaniem Fundacji Alberta Schweitzera alternatywne systemy również mają swoje wady. Pozwalają one jednak zwierzętom na lepsze zaspokajanie ich podstawowych potrzeb.

Fundacja Alberta Schweitzera jest częścią koalicji Open Wing Alliance, która organizuje światowy protest przeciwko Hiltonowi i Best Western. Od 8 maja tysiące ludzi na całym świecie wezwą te dwie firmy do całkowitego zaprzestania wspierania hodowli klatkowych. Petycje Fundacji można znaleźć na stronach www.schweitzer.pl/hilton oraz www.schweitzer.pl/best-western

Comments

comments

211
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...