Rozmowy Agnieszki Jucewicz ze znawcami ludzkiej psychiki

Informacja Prasowa - 12.03.2019
298

Rozmowy Agnieszki Jucewicz ze znawcami ludzkiej psychiki

Rozmowy Agnieszki Jucewicz ze znawcami ludzkiej psychiki

W środę, 13 marca br. nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się „Czując. Rozmowy o emocjach” – najnowsza książka Agnieszki Jucewicz z ilustracjami Bartłomieja „Arobala” Kociemby. To poruszające rozmowy z wybitnymi psychologami i psychoterapeutami na temat m.in. miłości, euforii, bliskości, wstydu oraz smutku.

Agnieszka Jucewicz – dziennikarka „Wysokich Obcasów”, autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” w książce „Czując. Rozmowy o emocjach” bierze na warsztat ludzkie emocje i stany: wdzięczność, miłość, zazdrość i zawiść, poczucie winy i krzywdy, lęk, złość, radość, pokorę, stratę, współczucie, wstyd, nudę, euforię, namiętność, bliskość, przyjemność i smutek. W niezwykły sposób rozmawia o nich z wybitnymi znawcami ludzkiej psychiki – psychologami i psychoterapeutami: Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko.

To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało – recenzuje Mikołaj Grynberg, fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog.

– Dobrze potraktowane emocje to nasi sojusznicy. Jak się z nimi dogadać? Poznać siebie, a nie żyć na autopilocie? Seria świetnych wywiadów w zbiorze „Czując” podrzuca przydatne sposoby – mówi z kolei pisarka Grażyna Plebanek.

„Czując. Rozmowy o emocjach” będzie można kupić m.in. w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, a także w formie e-booka na Publio.pl od jutra – środy, 13 marca br. W związku z premierą książki, Wydawnictwo Agora organizuje spotkania autorskie. Pierwsze z nich odbędzie się w czwartek – 28 marca br. o godz. 18:00 w Księgarni Psyche Books&Cafe (SWPS, ul. Chodakowska 19/31 Warszawa). Rozmowę z Danutą Golec i Cezarym Żechowskim o tym, co nam daje myślenie o naszych emocjach poprowadzi autorka książki. Z kolei w sobotę – 30 marca br. o godz. 13:00 Agata Napiórska porozmawia z Agnieszką Jucewicz oraz Bartłomiejem „Arobalem” Kociembą na temat relacji autor – ilustrator. Spotkanie będzie miało miejsce na targach Niech żyje papier! (Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1).

Okladka_Jajko_pl.indd

Comments

comments

298
Komentarze
  • centaumrr77

    Udało mi się już przeczytać – świetna pozycja! Ciekawa, mądra, ale i bardzo przystępnie napisana. Polecam nie tylko fanom pani Jucewicz i szeroko pojętej psychologii, ale każdemu, kto chciałby z lektury wynieść coś dla siebie lub dowiedzieć się czegoś o sobie i innych 🙂

Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...