Rozmowa z Adamem Wajrakiem w Klubie „Wyborczej”   

Informacja Prasowa - 25.11.2022
84

Już w najbliższy wtorek, 29 listopada br. o godz. 20:00

Rozmowa z Adamem Wajrakiem w Klubie „Wyborczej”  

 Już w najbliższy wtorek, 29 listopada br. o godz. 20:00 członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej” będą mogli premierowo obejrzeć rozmowę z Adamem Wajrakiem – dziennikarzem, podróżnikiem i przyrodnikiem. O migrantach na białoruskiej granicy i dalekich podróżach na Północ porozmawia z nim Bartosz T. Wieliński, wicenaczelny „Wyborczej”.  

 
Książki Adama Wajraka od lat przyciągają dzieci, młodych i całkiem dorosłych czytelników. Jego walkę o przyrodę śledzą ci, którym bliska jest jej ochrona, a także ci, którym nie w smak jest jego wyraziste zaangażowanie w ratowanie świata zwierząt, roślin i ludzi. Podczas rozmowy w ramach Klubu „Wyborczej” Bartosz T. Wieliński zapyta go m.in. o sytuację migrantów na granicy z Białorusią widzianą z perspektywy osoby żyjącej na co dzień na granicy Puszczy Białowieskiej. Rozmowa będzie dotyczyła także dalekich arktycznych podróży Adama Wajraka. Można o nich przeczytać w jego najnowszej książce, która ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Agora – pierwszym tomie trylogii z wypraw na Arktykę pt. „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”. 

 

Nagranie rozmowy będzie dostępne na Wyborcza.pl we wtorek, 29 listopada br. o godz. 20:00  tylko dla członkiń i członków Klubu „Wyborczej”. W trakcie emisji spotkania otrzymają oni specjalny kod uprawniający do 50% zniżki na zakup książek i e-booków Adama Wajraka na Kulturalnysklep.pl i Publio.pl. 

Na Kulturalnysklep.pl można także zamówić kalendarz ścienny na 2023 rok z fotografiami Adama Wajraka.

Szczegółowe informacje o tym, jak dołączyć do grona prenumeratorów Wyborcza.pl oraz Klubu i wziąć udział w spotkaniu, można znaleźć na stronie Prenumerata.wyborcza.pl.  

Adam Wajrak to dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą” od początku jej istnienia, autor licznych książek i artykułów o tematyce przyrodniczej, zaangażowany działacz na rzecz ochrony przyrody. W 2006 r. zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy, za cykl artykułów na ten temat otrzymał w 2007 r. Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków. Jest również laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za tekst specjalistyczny (1998 r.), otrzymał ponadto wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005 r.). 

 

Rozmowa z Adamem Wajrakiem jest kolejnym wydarzeniem organizowanym przez zespół dziennika. Do tej pory w ramach Klubu „Wyborczej” redakcja gościła m.in. Swiatłanę Cichanouską, Timothy Snydera, Katarzynę Kłosińską, Michała Rusinka, Adama Bodnara, Jacka Dukaja, ekipę dziennikarzy śledczych oraz reporterów sejmowych „Gazety Wyborczej”, himalaistę Nimsdaia Purję, Anne Applebaum, Donalda Tuska, Wacława Radziwinowicza, Julię Mendel, a także rosyjskich demokratów na uchodźstwie – Irinę Szczerbakową, Siergieja Parchomienkę oraz Siergieja Łukaszewskiego. Redakcyjne podsumowanie spotkań organizowanych w ramach Klubu „Wyborczej” oraz nagrania dostępne są na Wyborcza.pl/klub.   

Najbliższe spotkanie Klubu „Wyborczej” promowane jest w prasie, radiu i internecie. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.   

Comments

comments

84
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...