Rozczarowany inwestor złożył pozew przeciwko Facebookowi

Informacja Prasowa - 31.07.2018
62

Rozczarowany inwestor złożył wniosek pozew Facebookowi

James Kacouris, przedsiębiorca z Nowego Jorku postanowił złożyć pozew przeciwko Facebookowi w sądzie federalnym na Manhattanie. Inwestor jest rozczarowany wynikami słynnego serwisu za drugi kwartał tego roku. Oskarża zarząd Facebooka o wprowadzanie w błąd i nieinformowanie o kondycji finansowej serwisu.

 

Mężczyzna jest przekonany, że Zuckerberg wraz z szefem finansów koncernu Davidem Wehnerem specjalnie nie podawali informacje odnośnie przychodów firmy oraz danych związanych ze zmniejszeniem liczby użytkowników serwisu.

Kacouris twierdzi, że rynek był bardzo zaskoczony po ujawnieniu wyników finansowych Facebooka za drugi kwartał tego roku. Jego zdaniem znaczne zmniejszenie wartości akcji Facebooka aż o 19 proc. jest rezultatem złamania prawa federalnego przez internetowego giganta.

Oskarżony odmawia jakichkolwiek komenatrzy na temat całego zdarzenia.

W zeszłym tygodniu Facebook doświadczył największego w swojej historii spadku wartości akcji, który miał związek z zawiadomieniem o słabszych, niż koncert początkowo się spodziewał, przychodów za drugi kwartał tego roku. Firma ogłosiła, że przewiduje podobnego zwolnienia w najbliższych miesiącach, a zjawisko może utrzymać się do końca roku.

Jak podaje „Wall Street Journal” przedsiębiorcy doświadczyli szoku, który związany był z niezadowalającymi wynikami, jakie zostały ujawnione do tej pory.
Jak wynika z oficjalnych analiz, Facebook w drugim kwartale bieżącego roku stracił ok. miliona systematycznie korzystających użytkowników. W ciągu trzech kolejnych miesięcy w Europie liczba logujących się zmalała o ponad trzy miliony.

 

Na podstawie: http://www.propertynews.pl/po-godzinach/facebook-pozwany-przez-rozczarowanego-inwestora,65963.html

Comments

comments

62
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...