Rossmann przeprasza za publikacje o 500+ i wycofuje cały nakład październikowego „Skarbu”

Redakcja PR - 04.10.2016
180

Rossmann przez kontrowersyjne materiały o 500+ wycofuje ze sklepów październikowy magazyn "Skarb"

W ostatnim numerze bezpłatnego magazynu „Skarb” dystrybuowanego przez sieć drogerii Rossmann ukazały się dwie publikacje na temat programu rządowego Rodzina 500 Plus. Teksty spotkały się z krytycznymi opiniami czytelników, a rosnąca fala negatywnych komentarzy sprawiła, że Rossmann zdecydował się wycofać cały nakład październikowego „Skarbu”.

Teksty, o których mowa to artykuł „500+ czy minus?” Mariusza Nowika oraz felieton Hanny Bakuły. Oba materiały w negatywnym świetle przedstawiały rządowy program. Części klientów sieci Rossmann nie spodobał się wydźwięk publikacji, a swoje uwagi wyrażali m.in. w komentarzach na profilu firmy na Facebooku.

 

fot. print screen Facebook/Rossmann Polska

fot. print screen Facebook/Rossmann Polska

fot. print screen Facebook/Rossmann Polska

3 października Rossmann wydał oficjalne oświadczenie, w którym przeprosił za opublikowanie materiałów o programie Rodzina 500 Plus oraz poinformował o tym, że zamierza wycofać cały nakład magazynu i wyciągnąć konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za publikację tych tekstów.

W związku z artykułem „500+…”, który ukazał się w październikowym Skarbie chcemy wszystkich Państwa bardzo przeprosić. Artykuł został napisany niezgodnie ze sztuką dziennikarską. Program 500+ został w nim opisany w sposób jednostronny i tendencyjny.

W dotychczasowych wydaniach miesięcznika Skarb staraliśmy się być zawsze blisko naszych czytelników i klientów, prezentować teksty w sposób obiektywny i wyważony. Nie chcieliśmy nikogo dotknąć, nie takie były nasze intencje. Wyciągniemy konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych w firmie za publikację tego artykułu, a także felietonu pani Hanny Bakuły. Felieton ten zawiera prywatne poglądy pani Bakuły i nie odzwierciedla stanowiska Rossmanna.

Celem naszej firmy nigdy nie było i nie jest angażowanie się w toczone publicznie dyskusje o charakterze politycznym bądź ideologicznym. Celem Rossmanna jest dostarczanie klientom jak najwyższej jakości usług.

Podjęliśmy decyzję o wycofaniu pozostałego nakładu miesięcznika Skarb z naszych sklepów. Zamierzamy także przepraszać za ten niedopuszczalny incydent  w listopadowym wydaniu Skarbu, tak by przeprosiny dotarły do wszystkich Państwa.

Zarząd firmy Rossmann

W związku z zaistniałą sytuacją, Agata Młynarska, redaktor naczelna „Skarbu” zdecydowała się zrezygnować ze swojej funkcji, o czym poinformowała w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualne Media. Biuro prasowe firmy Rossmann nie chce komentować odejścia Agaty Młynarskiej.

Pod oświadczeniem Rossmanna, które opublikowano również na profilu firmy na Facebooku nadal trwa dyskusja między przeciwnikami i zwolennikami opublikowanych materiałów.

fot. print screen Facebook/Rossmann Polska

fot. print screen Facebook/Rossmann Polska

Comments

comments

180
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...