„Rok, którego nie było” – radiowy serial dokumentalny TOK FM o szkole w pandemii

Informacja Prasowa - 08.04.2021
219

"Rok, którego nie było" - radiowy serial dokumentalny TOK FM o szkole w pandemii

„Rok, którego nie było” – radiowy serial dokumentalny TOK FM o szkole w pandemii
W marcu 2020 r. szkoła musiała z dnia na dzień przenieść się do innego świata, w którym trwa do dziś. Co zmienił ten rok w życiu nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów? Co po nim zostanie? Krzysztof Horwat, reporter Radia TOK FM szuka odpowiedzi na te pytania w radiowym serialu dokumentalnym „Rok, którego nie było”. Trzy odcinki cyklu będą dostępne co tydzień na platformie podcastowej TOK FM – na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM, a także na antenie stacji w audycji „Mikrofon TOK FM”. Pierwsza część ma swoją premierę online dzisiaj – w czwartek, 8 kwietnia w samo południe.
Pierwszy odcinek nowego serialu dokumentalnego TOK FM przedstawia wydarzenia roku pandemii widziane oczami nauczycieli. Pokazuje, jak z dnia na dzień szkoła i pracujący w niej ludzie musieli przenieść się w czasie i przestrzeni – nauczyć się uczyć na odległość, przez internet. Coś, co dziś wydaje się nam pandemiczną codziennością, było rewolucją, jakiej szkoła nie przeszła od dekad. Nie wszystko poszło gładko, nie wszystko wyszło – co z tego w nas zostanie?
Krzysztof Horwat rozmawia o tym z nauczycielami, odwiedza ich w domach w czasie zdalnych lekcji. Spotyka się z rodzinami, którym domowa szkoła wywróciła życie do góry nogami. Pyta o problemy uczniów, opowiada konkretne historie.
Co czwartek, przez trzy kolejne tygodnie, na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM ukazywać się będą kolejne odcinki serialu. Obraz zdalnej, pandemicznej szkoły będzie stopniowo uzupełniany o kolejne perspektywy, w tym tę najważniejszą – uczniowską.
Premiera pierwszego odcinka serialu „Rok, którego nie było” nastąpi dziś – 8 kwietnia w samo południe. Serialu „Rok, którego nie było” będzie można również posłuchać na antenie TOK FM – kolejne odcinki emitowane będą w dniu premiery w ramach audycji „Mikrofon TOK FM” po godzinie 20:00. Oprócz tego pierwszy odcinek cyklu będzie dostępny też w ramach podcastu TOK FM Select na platformach podcastowych.

Autorem i prowadzącym serial „Rok, którego nie było” jest reporter TOK FM Krzysztof Horwat. Za oprawę muzyczną odpowiada Bartosz Dąbrowski, za oprawę graficzną Marta Szewczyk, a za opiekę redakcyjną – Magdalena Birecka.

Premierę serialu „Rok, którego nie było” wspiera promocja antenowa w Radiu TOK FM, a także kampania na antenie stacji, na tokfm.pl oraz na profilach TOK FM w mediach społecznościowych.
To kolejny radiowy serial dokumentalny, który przygotowała redakcja Radia TOK FM. W styczniu 2021 r. ukazała się „Piecza” – czteroczęściowy serial, w którym Michał Janczura opowiadał o pieczy zastępczej, czyli systemie, do którego co roku trafiają setki dzieci. Pod wpływem tego cyklu Rzecznik Praw Obywatelskich podjął interwencję w sprawie pieczy zastępczej, pisząc do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Comments

comments

219
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...