Rok 2020 oczami 5 polskich ilustratorek.

Informacja Prasowa - 15.12.2020
43

Rok 2020 oczami 5 polskich ilustratorek.

Rok 2020 oczami 5 polskich ilustratorek.

Ruszyły aukcje charytatywne z unikatowymi kalendarzami KAL, zmienionymi przez artystki w dzieła sztuki

Od 15 do 22.12 trwają aukcje charytatywne na Allegro, w których można kupić 5 kalendarzy KAL ilustrowanych  przez polskie artystki: Biankę Szlachtę, Matyldę Damięcką, Martynę Wędzicką, Karolinę Skrzyniarz i Izę Domaszewicz. Każda karta kalendarza to autorski komentarz do wywrotowego roku 2021. Dochód z licytacji wesprze najbardziej potrzebujących. 

W ramach współpracy artystycznej KAL z polskimi ilustratorkami powstało 5 unikatowych egzemplarzy kalendarza, których każda karta jest dziełem sztuki. Twórczość zaproszonych do współpracy artystek jest zupełnie różna, stosują inne środki wyrazu, narzędzia i technikę. Puste arkusze kalendarza stały się płótnem do stworzenia wizualnego komentarza artystycznego do wydarzeń minionego roku. Aukcja jest szansą na zakup niepowtarzalnej pracy, wsparcia potrzebujących, a także sprawienia podwójnego prezentu – do każdej aukcji dołączony zostanie czysty egzemplarz na 2021. 

Karolina Skrzyniarz, artystka wizualna i tatuatorka, zamieniła każdą stronę KAL w ilustracje, pojedynczo są zapisem ważnych wydarzeń poszczególnych miesięcy, w całości zapisem historii społecznego zrywu i budowania międzyludzkiej solidarności. Kalendarz Izy Domaszewicz, jest pełen rysunków naniesionych długopisem na białe arkusze uzupełnionych o osobiste notatki. Martyna Wędzicka, projektantka plakatów i identyfikacji wizualnych, stworzyła intrygujące kolaże, pełne przenikających się kolorów i kształtów. Jej ilustracje krążą wokół tematyki pandemii, która była dominującym tematem minionego roku. Matylda Wędzicka, aktorka i graficzka, stworzyła  „Dziennik pandemiczki”, gdzie każdy miesiąc nowego roku zawiera jej osobiste refleksje. 

Przestrzeń nieskończonej autonomi

KAL to minimalistyczny kalendarz ścienny, który przywraca świetność odręcznych notatek i tradycyjnego sposobu planowania czasu. Składa się z sześciu dwustronnych arkuszy na każdy miesiąc oraz metalowego uchwytu z ekologicznej stali nierdzewnej. Utylitarna forma KAL działa jak puste płótno, które zachęca do osobistej interwencji. Kalendarz spełnia nie tylko funkcję planowania, stanowi także formę materialnego uchwycenia w czasie ważnych momentów. Edycja kolekcjonerska KAL to szczególna pamiątka z roku, który zostanie nam w pamięci na długo.

 

AUKCJE KOLEKCJONERSKICH EGZEMPLARZY

Bianka Szlachta 

Martyna Wędzicka

Iza Domaszewicz

Karolina Skrzyniarz

Matylda Damięcka 

 

kal-store.com/pl/

FB: https://www.facebook.com/kalstorecom/ 

IG: https://www.instagram.com/kalstorecom/

Comments

comments

43
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...