Rock Radio z kolejnym rekordem słuchalności

Informacja Prasowa - 12.08.2020
198

Rock Radio z kolejnym rekordem słuchalności

Rock Radio z kolejnym rekordem słuchalności

Już drugi raz z rzędu Rock Radio bije rekord słuchalności! W ostatniej fali badania Radio Track stacja osiągnęła najwyższy wynik w swojej historii – jej udział w czasie słuchania w okresie czerwiec – lipiec 2020 r. wyniósł 0,8%. W ten sposób rozgłośnia podwoiła słuchalność w stosunku do 2019 r. Coraz szerszemu gronu słuchaczy Rock Radio proponuje najlepszą muzykę rockową, audycje prowadzone przez wyraziste osobowości oraz wyjątkowe akcje specjalne.
 
– Codziennie dla naszych słuchaczy tworzymy najbardziej rockowy program w polskim eterze. A przy tym jesteśmy z nimi w nieustannym kontakcie i potrafimy zaangażować odbiorców do wspólnego działania – najlepszym przykładem są nagrywane przez nas i słuchaczy nowe wersje przebojów polskiego rocka. Swoje nagrania do klipów m.in. do piosenek „Kryzysowa Narzeczona” Lady Pank i „Cykady na Cykladach” Maanamu przesłało za każdym razem kilkaset osób. Cieszymy się, że – jak pokazują wyniki badania Radio Track – przybywa osób, z którymi dzielimy pasję do rocka – mówi Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.
Rock Radia można słuchać w 4 miastach w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Słuchacze stacji mogą zacząć dzień z poranną audycją „Powstanie Rock Radia”, zaś popołudnia to czas na program „Przystanek Klasyka Rocka” – z przebojami tego gatunku i informacjami m.in. o największych skandalach rocka. W ramówce jest też miejsce na rockowe klasyki w sam raz na koniec dnia i prezentację najlepszych płyt w historii rocka.
W kwietniu 2020 r., w ramach akcji #Zostanwdomu z Rock Radiem, powstała specjalna wersja piosenki „Kryzysowa Narzeczona” zespołu Lady Pank. Nagrali ją słuchacze stacji wraz z Janem Borysewiczem. Po sukcesie klipu stacja zaprosiła odbiorców do nagrywania kolejnych piosenek, m.in. utworu „Nadzieja”. Najnowszym klipem przygotowanym wspólnie przez Rock Radio i słuchaczy była specjalna wersja utworu „Cykady na Cykladach”, która powstała, aby upamiętnić 2. rocznicę śmierci Kory. Więcej na ten temat – rockradio.pl.
Rock Radio to 4 lokalne stacje radiowe nadające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentują one na antenie wyłącznie rocka w najlepszym wydaniu: od utworów Led Zeppelin, The Doors i The Beatles, przez piosenki Queen, Perfect, Pink Floyd, AD/DC, aż po muzykę Bon Jovi i U2. Rockowy charakter stacji podkreślają też audycje prowadzone przez popularne i wyraziste osobowości.

Comments

comments

198
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...