Robert Lewandowski zmienił agenta. Polskiego piłkarza reprezentować będzie Pini Zahavi

Redakcja PR - 22.02.2018
270

Robert Lewandowski zmienił agenta. Polskiego piłkarza reprezentować będzie Pini Zahavi

Wieść o zakończeniu współpracy Roberta Lewandowskiego ze swoim, byłym już agentem Cezarym Kucharskim szybko rozeszła się po internecie. Każdy, kto dowiedział się o tym, na pewno zastanawiał się, kto zajmie się prowadzeniem kariery kapitana reprezentacji.

Odpowiedź przyszła szybko — będzie to Pini Zahavi. Izraelczyk uznawany jest za pierwszego wielkiego piłkarskiego agenta. Zahavi pracował najpierw jako dziennikarz sportowy specjalizujący się piłką nożną. Pisał dla gazet „Hadashot Hasport”, „Yedioth Ahronoth” i „Hadashot”. Wykonywanie tego zawodu dało mu możliwość pozyskania wielu kontaktów, które potem pozwoliły  na finalizację wielkich kontraktów piłkarskich.

Jego pierwszy transfer miał miejsce w 1979 roku, kiedy to wprowadził izraelskiego obrońcę Avi Cohena do Liverpoolu z rodzimej ligi za 200 00 funtów. Od tamtego momentu budował swoją mocną pozycję na rynku. Jego bardzo dobre stosunki z angielskimi klubami takimi jak Manchesterem United czy Chelsea Londyn sprawiły, że Pini Zahavi finalizował transfery głównie na wsypach.

W ostatnim czasie przyczynił się również do najdroższego transferu w historii — przejście Neymara z Barcelony do Paris Saint-Germain za 222 miliony euro.

Jakie owoce przyniesie współpraca między Izraelczykiem a Robertem Lewandowskim? Wiele mówiło się w ostatnim czasie o przejściu napastnika do Realu Madryt. Czy Pini Zahavi zdoła zapewnić „Lewemu” miejsce w składzie Realu? Czas pokarze.

Comments

comments

270
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...