Rekordowe aukcje Allegro dla WOŚP!

Informacja Prasowa - 11.03.2019
39

Rekordowe aukcje Allegro dla WOŚP!

Rekordowe aukcje Allegro dla WOŚP!

 Polacy razem z Allegro przez 58 dni zbierali środki dla WOŚP. A efektem jest rekordowe 12 mln złotych przekazanych dla Orkiestry. Nigdy dotąd licznik aukcji Allegro dla WOŚP nie przekroczył kwoty 10 mln. Aż do teraz! W sumie, przez 19 lat współpracy, z aukcji udało się przekazać niemal 65 mln złotych.

Allegro zaangażowało Polaków w pomoc Orkiestrze na wiele sposobów: można było wystawić swój przedmiot na licytację za pomocą stworzonej przez Allegro dla WOŚP platformy aukcje.wosp.org.pl, można było uczestniczyć w 161 tysiącach takich licytacji i wreszcie można było dorzucić się do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej Allegro. Dodatkowo na stronie rzeczyodserca.pl można było opowiedzieć za pomocą filmu niezwykłą historię przedmiotu wystawionego na licytację, a następnie  udostępnić tę historię w social mediach dodatkowo promując swoją aukcję. Wśród darczyńców przekazujących swoje Rzeczy od Serca znaleźli się, sportowcy, politycy, aktorzy czy influencerzy – razem z internautami – zebrali ponad 2 mln zł, podwajając kwotę z poprzedniego Finału.

  • Dzięki zaangażowaniu Polaków w aukcje Allegro dla WOŚP, 12 milionów zł zasiliło konto Fundacji. Ośmiocyfrowy wynik na liczniku zdarzył się po raz pierwszy. Działamy z Orkiestrą od początku istnienia Allegro, i co roku to dla nas zawsze ogromne zaskoczenie, jak mocno nasi klienci angażują się w inicjatywę wsparcia WOŚP. W tym roku szczególnie to przeżywamy ze względu na tragiczne zdarzenia podczas gdańskiego finału, kiedy wszyscy pogrążyliśmy się w smutku i niepewności co do przyszłości tej pięknej inicjatywy stworzonej przez Jurka Owsiaka – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro. – Tegoroczny rekordowy wynik jest dla nas bardzo miłym potwierdzeniem, że platforma Allegro to świetne, a jednocześnie proste narzędzie do niesienia pomocy. Nie spoczywamy na laurach i szykujemy się na 20 edycję aukcji Allegro dla WOŚP, która wystartuje już za 10 miesięcy. Planujemy być z Orkiestrą do końca świata – dodaje.

Rekord za rekordem na aukcje.wosp.org.pl

  1. Finał to niewątpliwie edycja rekordów, także na aukcjach Allegro dla WOŚP:
  • internauci licytowali przedmioty z rekordową prędkością, w dniu Finału nowa aukcja pojawiała się co 7,5 sek.,
  • wystawiono także niemal 30 tysięcy przedmiotów więcej niż w ubiegłym roku,
  • wpłaty mobilne na Wirtualną Puszkę sięgnęły 305 tys. zł i było o 50 tys. zł wyższe niż w poprzedniej edycji,
  • największym hitem tegorocznych aukcji okazał się Rolls Royce od Braci Collins i Mastercard, który był nie tylko najpopularniejszym, ale te najdroższym przedmiotem – darczyńca zapłacił za niego 211 211 zł. Podobną sumę osiągnęła aukcja Donalda Tuska – zwycięzca wylicytował ją za 211 000 zł. Trzecie, równie zaszczytne miejsce zajęła aukcja Roberta Lewandowskiego z wynikiem końcowym 150 009 zł.
  • Po raz kolejny niesamowicie wpłynęliście na wynik naszej zbiórki. Licytacje były kolorowe, ciekawe, pełne humoru. Dziękujemy darczyńcom, dziękujemy licytującym! Dziękujemy Allegro za hipercudowną obsługę i za bycie z nami od tylu lat. Dzięki zyskom z aukcji będziemy mogli zrealizować ogrom pomysłów służących najmłodszym. – mówi Jurek Owsiak prezes zarządu Fundacji WOŚP. – Dziękujemy Polakom w Polsce i za granicą, którzy z bardzo wielu zakątków świata brali udział w licytacjach –

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 19 lat współpracy przełożyło się na niemal 65 mln zł zebranych na wsparcie Orkiestry. Wszystkie zebrane w trakcie 27. Finału środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce.

Po więcej interesujących informacji dotyczących Allegro, WOŚP, tegorocznego Finału i 19 lat wspólnego grania zapraszamy na aukcje.wosp.org.pl.

Comments

comments

39
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...