REDEFINICJE – hasło przewodnie TEDxWarsawWomen 2022

Informacja Prasowa - 14.10.2022
145

„REDEFINICJE” odnosi się do zmian, z którymi przyszło nam się zmierzyć w ciągu ostatnich trzech lat

„REDEFINICJE” – ogłoszono hasło przewodnie TEDxWarsawWomen 2022!

TEDxWarsawWomen każdego roku odbywa się pod innym hasłem, które jest kierunkowskazem dla mówców do wyboru podejmowanych tematów. Prelegenci zeszłorocznej konferencji próbowali odpowiedzieć na pytanie „Co teraz?”, nawiązując do sytuacji zmian wywołanych pandemią. Stawienie czoła nagłym wyzwaniom, walka z depresją, perfekcjonizmem, obawa o utratę pracy, to tematy, które dominowały w 2021 roku.
REDEFINICJE
Hasło przewodnie tegorocznego TEDxWarsawWomen 2022 „REDEFINICJE” nawiązuje do realiów radykalnie zmieniającego się świata. Przeobrażenia geopolityczne, pandemia, ocieplanie klimatu, kryzys energetyczny, kryzys tożsamości, zmiany zachowań konsumentów, to tylko nieliczne z powodów, które wymusiły konieczność redefinicji dotychczasowych wartości i utrwalonych znaczeniowo pojęć. Doszło do zredefiniowania sposobu pracy, spędzania wolnego czasu, dokonywania zakupów, podejścia do ochrony zdrowia, budowania relacji czy dbania o rodzinę i znajomych spowodowanych niespotykanymi dotąd zmianami na świecie.

Złożoność zmian, które dzieją się na naszych oczach od początku 2020 roku, a także niepewna przyszłość i obawy z tym związane, znacząco wpłynęły na zmianę roli kobiety w społeczeństwie, jej potrzeby, zachowania, ambicje czy dążenia. Podczas konferencji TEDxWarsawWomen 2022 przyjrzymy się, jak my sami, nasze emocje, cele i marzenia odnalazły się w tej nowej rzeczywistości” 

– powiedziała Ewa Turek, kurator konferencji TEDxWarsawWomen.

W tym roku padł rekord liczby zgłoszeń na mówców TEDxWarsawWomen 2022. Wpłynęło ich aż 650, czyli ośmiokrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Zespół TEDx odpowiedzialny za mówców – złożony z doświadczonych ekspertów w dziedzinie wystąpień publicznych, kompetencji miękkich, konsultingowych, marketingowych i psychologicznych – przeanalizował formularze zgłoszeniowe i wybrał kilkanaście osób, które mają szansę wystąpić na konferencji. Kandydaci na mówców wzięli już udział w warsztatach, które pomogą im w przygotowaniach swoich wystąpień pod kątem dostosowania ich do wymogów TED. Przed nimi kolejne warsztaty oraz bezpośrednia praca z mentorami.
Przebieg procesu wyboru kandydatów na mówców wyjaśniono w webinarze, który można obejrzeć klikając TUTAJ

„Z przyjemnością mogę potwierdzić, że wybraliśmy już osoby, które podczas tegorocznej konferencji mają szansę stanąć na czerwonej kropce. Cały czas są to kandydaci na mówczynie i mówców, ponieważ dopiero po przejściu procesu przygotowań z przydzielonymi im mentorami podejmiemy decyzję o tym, czy dana osoba wystąpi na scenie.” –

powiedziała Monika Dąbrowska odpowiedzialna za przygotowanie mówców na konferencję TEDxWarsawWomen.

TEDxWarsawWomen jest lokalnym, niezależnym wydarzeniem TEDx, organizowanym na licencji konferencji TED. Jest organizowany od 2010 roku i podejmuje temat roli dziewcząt oraz kobiet w kreowaniu rzeczywistości i zmienianiu świata. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 grudnia 2022 roku, w Teatrze 6. Piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Comments

comments

145
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...