Re: Rzeszów Festiwal – nowy letni festiwal organizowany przez Agorę.

Informacja Prasowa - 21.04.2022
236

Pierwsze gwiazdy to Brodka, Margaret, Novika, Pezet I Zdechły Osa!  

RE: RZESZÓW FESTIVAL – nowy letni festiwal organizowany przez Agorę. Pierwsze gwiazdy to Brodka, Margaret, Novika, Pezet I Zdechły Osa!  

 2 dni RE:laksu, 2 sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd oraz unikalne połączenie muzyki i światła – to przepis na pierwszą edycję nowego, letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2022 r. na Bulwarach nad Wisłokiem i ma ambicję stać się nową ikoną Rzeszowa. 

 Letnie festiwale muzyczne to kulturowy fenomen – przyciągają wielotysięczną publiczność, kreują trendy i są jedną z ulubionych form wakacyjnego spędzania czasu. To wydarzenia pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji. I taki właśnie ma być RE: RZESZÓW FESTIVAL – najnowszy letni festiwal na mapie Polski. W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. To połączenie, jakiego w tym regionie jeszcze nie było.

– Wyjątkowość konceptu RE: RZESZÓW FESTIWAL zapewnia kompilacja fantastycznych koncertów i unikalnych projektów wizualnych. Chcemy, żeby nowy festiwal był dwudniowym piknikiem z muzyką i światłem dla całych rodzin – dla młodych, dla 20-40 latków i dla wszystkich, którzy kochają muzykę oraz szukają wrażeń na najwyższym poziomie – mówią organizatorzy RE: RZESZÓW FESTIWALU Anna Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów oraz Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów z Agory.

RE: RZESZÓW FESTIWAL już od pierwszej edycji będzie podzielony na dwie sceny. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy oraz rocka. Będą to wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show, a przeboje pochodzą z czołówek list serwisów streamingowych. Na scenie TANECZNEJ pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone m.in. przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę. W sumie to kilkanaście koncertów w ciągu dwóch dni.

Wydarzenie będzie nie tylko świetnie brzmiało, ale i świetnie wyglądało. Teren RE: RZESZÓW FESTIWALU na Bulwarach nad Wisłokiem zamieni się na cały weekend w Park Świateł.

– Chcemy zorganizować najładniejszy wizualnie festiwal na Podkarpaciu, a może i w Polsce. Wspólnie z artystami zajmującymi się efektami wizualnymi stworzymy przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię. Świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zachwycające dużych i małych – to będzie scenografia godna epoki Instagrama – mówią organizatorzy.

Jaki będzie nowy festiwal? O tym mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek: – Razem z organizatorem postawiliśmy na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Pełen dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu – tłumaczy prezydent Rzeszowa. Ma ściągać do Rzeszowa nie tylko fanów dobrej muzyki z okolicy, ale i z całej Polski.  

RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i Reuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku, a także o najlepszej jakości rozrywce.

Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL ruszy w piątek, 22 kwietnia br. o godz. 12:00. Będzie je można kupić za pośrednictwem internetowych bileterii: eBilet.pl oraz Going i Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

 

Brodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa – to pierwsze gwiazdy, które otwierają line-up RE: RZESZÓW FESTIVALU. A to jedynie początek – kolejne nazwiska będą ujawniane w następnych tygodniach.

Brodka to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy. Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków – najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. Występowała na wielu zagranicznych festiwalach jak SXSW, The Great Escape, Sziget oraz na największych scenach polskich festiwali. W 2021 roku ukazał się piąty studyjny album Brodki pt. „BRUT”.

Margaret jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką, a zarazem jedną z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa – „Add The Blonde” (2014) i „Just The Two of Us” (2015) – nagrodzone platyną. W 2021 r. powróciła z nowym krążkiem „Maggie Vision”, który z jednej strony jest wypadkową jej fascynacji hip-hopem i brzmieniami urban music, a z drugiej – koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w jej życiu.

Novika, czyli Kasia Nowicka to od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, solowo zadebiutowała w 2006 r. albumem „Tricks Of Life” nominowanym do Paszportu Polityki. Ostatni album Noviki zatytułowany „Bez Cukru” ukazał się w 2019. W 2021 r. artystka obchodziła jubileusz 20-lecia obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami jej przebojów „Novika 2.0”. Regularnie występuje w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex, grała też na najważniejszych polskich festiwalach – Open’er, FreeForm, Audioriver czy Tauron Nowa Muzyka.

Paweł Kapliński, znany jako Pezet, to jedna z czołowych postaci polskiego hip-hopu, współzałożyciel wytwórni płytowej Koka Beats, właściciel marki odzieżowej Koka oraz marki MAGENTA CBD. Na polskiej scenie pojawił się pod koniec lat 90., współtworząc z Onarem duet Płomień 81. Muzyczny dorobek artysty to wydawnictwa pokryte złotem i platyną. Ostatni album Pezeta, „Muzyka Współczesna” z 2019 r., osiągnął status podwójnej platyny – z niego pochodzi jeden najpopularniejszych utworów rapera, czyli diamentowy singiel „Magenta”.

Zdechły Osa to twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI w. Jak żaden inny potrafi ująć przećpanego, depresyjnego ducha obecnych czasów w formie krótkiej, brudnej, acz chwytliwej piosenki. Na koncertach jego fani kręcą młyn pod sceną jak na hardcore’owych gigach.

RE: RZESZÓW FESTIWAL 

20-21 sierpnia 2022 r. (sobota i niedziela) – 2 DNI RE:LAKSU

Bulwary nad Wisłokiem

Bilety dostępne od 22 kwietnia na eBilet.pl, Going i Empik Bilety

Bilet jednodniowy od 79 zł, karnety od 129 zł

 

Comments

comments

236
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...