Razem z pomocą! – Sklepy IKEA dla szpitali

Informacja Prasowa - 24.03.2020
143

Razem z pomocą! – Sklepy IKEA dla szpitali

W trudnych momentach zawsze można liczyć na sąsiadów. Także teraz IKEA nie jest obojętna na potrzeby innych i przekazuje wsparcie rzeczowe dla lokalnych szpitali oraz innych instytucji niosących pomoc.

Obecnie na biznesie spoczywa duża odpowiedzialność, a łącząc siły możemy wiele zmienić. Pracownicy sklepów IKEA wsłuchują się w potrzeby najbliższego otoczenia oraz aktywnie kontaktują się z placówkami, oferując wsparcie. Szpitale, a także inne podmioty, otrzymały pomoc w postaci najbardziej niezbędnych produktów, których zastosowanie niejednokrotnie jest znacznie szersze od ich pierwotnego przeznaczenia.

Woreczki strunowe do przechowywania i mrożenia żywności okazały się dobrym rozwiązaniem do szczelnego pakowania maseczek i zestawów ochronnych oraz do zabezpieczania próbek z wymazami przy ich wysyłce do laboratoriów. Z akcesoriów pomocne okazały się również spryskiwacze i dozowniki, które dobrze sprawdzają się jako pojemniki na środki do dezynfekcji czy mydło w płynie. Szpitale otrzymały także kosze do segregacji odpadów, których brakuje ze względu na powszechne wykorzystywanie jednorazowych zabezpieczeń. IKEA w celu wspierania miejsc przeznaczonych dla chorych oraz osób przebywających w kwarantannie przekazała również meble, takie jak łóżka wraz z materacami oraz kompletami pościeli, dzięki czemu pacjenci mogą powracać do zdrowia w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Materace, koce i pościel zostały także przekazane lekarzom, którzy po wielogodzinnych dyżurach niejednokrotnie muszą odpoczywać i nocować w szpitalu. Darowizny rzeczowe otrzymały już: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu przy ul. Rycerskiej, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

 

Na pomoc zespołowi medycznemu Oddziału Wewnętrznego Szpitala na Żeromskiego udało nam się zareagować błyskawicznie. Nastąpiła konieczność, aby cały zespół medyczny oddziału został na miejscu bez możliwości opuszczenia szpitala. Dzięki zaangażowaniu i wspólnemu działaniu naszych pracowników, lekarze i pielęgniarki jeszcze tego samego dnia mogli zregenerować siły i odpocząć w bardziej przyjaznych dla nich warunkach w tym trudnym czasie.  Chociaż w ten sposób mogliśmy im podziękować za ich ciężką pracę – Podsumowuje natychmiastową reakcję na potrzeby lokalnej placówki Urszula Wilczak, Dyrektorka sklepu IKEA w Krakowie.

 

Będąc świadomymi potrzeb i problemów, z jakimi muszą zmagać się wszyscy, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, IKEA postanowiła zaangażować się również w inicjatywy szycia maseczek, dostarczając płótno bawełniane ze swojego asortymentu. We wszystkie działania na rzecz lokalnej społeczności oddolnie zaangażowały się sklepy oraz pracownicy IKEA.

Podczas tej wyjątkowej sytuacji, nie zapominamy również o małych pacjentach, którzy potrzebują uwagi i odrobiny zabawy. Z powodu zagrożenia, częstotliwość odwiedzin została mocno ograniczona, przez co dzieci przebywające w szpitalu mogą czuć się bardziej samotne niż zwykle. IKEA postanowiła wesprzeć je podczas tego trudnego dla nich momentu, przekazując do lokalnych ośrodków medycznych zestawy kreatywne, w których znalazły się m.in. zeszyty ćwiczeń LATTJO, kredki oraz pacynki.

To jedynie początek działań, jakie IKEA podejmuje w celu solidarnego wsparcia społeczności w tym niezwykle ciężkim dla nas wszystkim czasie. Wierzymy, że wspólnymi siłami i zaangażowaniem możemy uczynić ten okres nieco mniej stresujący i trudnym, dlatego wraz ze spółkami z korzeniami IKEA w Polsce oraz innymi firmami działamy na rzecz lepszej przyszłości. Więcej komunikatów już wkrótce.

 

Comments

comments

143
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...