Raport IRCenter -Preferencje internautów w oglądaniu TV/video

Redakcja PR - 12.09.2017
200

Raport IRCenter -Preferencje internautów w oglądaniu TV/video

Multiscreening 2017 to kolejna, bo już czwarta edycja badania, sprawdzającego preferencje internautów, dotyczące przeglądania treści TV/video w Internecie. Sprawdzone zostały aktualne trendy wśród użytkowników sieci odnośnie sposobów oglądania, kanałów, urządzeń, a także ulubionych rodzajów contentu video oraz dostawców.

W porównaniu z rokiem poprzednim widać przede wszystkim wzrost zainteresowania telewizją śniadaniową wśród internautów (24% w porównaniu z 3% w 2016 r.). Po drugiej stronie mamy znaczny spadek wśród oglądających programy dokumentalne oraz wiadomości. Zaledwie 31% internautów ogląda tego typu programy, gdzie w zeszłym roku było to 44%. Content TV, związany z wiedzą i edukacją, stracił zatem na popularności.

content tv 2016 2017

Internauci mają także różne preferencje, dotyczące korzystania z platform. TVP VoD cieszy się większą popularnością wśród kobiet (70% wszystkich użytkowników), z kolei Showmax przyciąga więcej mężczyzn (62%). Inaczej też wygląda rozłożenie względem wieku na poszczególnych platformach. Wśród osób do 24 największą popularnością cieszy się TVP VoD, zaś dla osób powyżej 35 roku bardziej atrakcyjny wydaje się być WP Film.

platformy tv preferencje internautów

Raport został sporządzony we wrześniu na reprezentatywnej grupie n=1003, w oparciu o dane o odwiedzinach witryn internetowych (SimilarWeb) oraz dane o korzystaniu z wyszukiwarki (Google Keyword Planner Tool). Badanie zostało przeprowadzone i przygotowane przez polską agencję badawczą IRCenter.

Comments

comments

200
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...