Rakieta Elona Muska zniszczyła satelitę Facebooka

Redakcja PR - 02.09.2016
112

Rakieta Falcon 9 zniszczyła satelitę Facebooka

Mark Zuckerberg poinformował na swoim profilu o zniszczeniu satelity Facebooka przez rakietę SpaceX Elona Muska. Do wypadku doszło na Przylądku Canaveral na Florydzie. 

Szef Facebooka wyraził  głębokie zaniepokojenie sytuacją, ponieważ zniszczony satelita był częścią misji Internet.org, w ramach której Facebook miał podłączyć do sieci Afrykę. 

Źródło: Facebook/Mark Zuckerberg

Źródło: Facebook/Mark Zuckerberg

Do wybuchu doszło w czwartek w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. SpaceX, firma należąca do Elona Muska, przygotowywała do startu bezzałogową rakietę Falcon 9. Nie wiadomo, dlaczego wybuchła. Celem lotu rakiety było wyniesienie na orbitę satelity komunikacyjnego Amos 6. Miał on posłużyć do dostarczania Internetu w północnej Afryce w ramach inicjatywy Facebooka Internet.org, za którą stoi Mark Zuckerberg. Satelita miał kosztować 95 milionów dolarów, a prace nad jego wyniesieniem w przestrzeń kosmiczną trwały od miesięcy.

SpaceX wydała w tej sprawie oświadczenie.

Serwis TechCrunch opublikował zapis rozmowy pomiędzy szefami Facebooka i Tesli, w której rzekomo wyjaśniają sobie sytuację. Zuckerberg jest wściekły na Muska za nieudany lot rakiety SpaceX, natomiast szef Tesli wyjaśnia mu, że tego typu przedsięwzięcia zawsze obarczone są ryzykiem.

Pełny zapis rozmowy między Markiem Zuckerbergiem a Elonem Muskiem >>> TECHCRUNCH.COM

Wpis szefa Facebooka o wypadku jest szeroko komentowany przez internautów. Współczują oni Zuckerbergowi zniszczenia cennej satelity, która miała zapewnić łączność między kontynentami, w tym w Afryce. Całe szczęście Facebook ma inne systemy łączności, takie jak Aquila. 

 

Comments

comments

112
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...