Rainera Zietlow w ekstremalnej wyprawie z Dakaru do Moskwy

Redakcja PR - 24.04.2017
133

Rainer Zietlow stanął przed próbą ustanowienia kolejnego rekordu świata

Tym razem utytułowany kierowca, który zasiadł za kierownicą Volkswagena Amarok, ma do pokonania liczącą 8000 kilometrów trasę z Dakaru do Moskwy, w rekordowo krótkim czasie poniżej czterech dni. W osiągnięciu upragnionego celu ekipie Zietlowa pomogą nowe opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure.

Tegoroczna wyprawa rozpoczęła się 22 kwietnia i wiedzie przez dziesięć krajów: Senegal, Mauretanię, Maroko, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę i Rosję. Odcinek z Tangeru do Tarify przez Morze Śródziemne team Zietlowa przepłynie promem.

W pokonaniu trudnych i zmiennych warunków na trasie wiodącej zarówno drogami jak i bezdrożami, Rainerowi Zietlowowi pomogą nowe opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, dopasowane do auta zespołu Volkswagena Amarok. Próba bicia rekordu będzie jednocześnie testem ogumienia, od którego oczekuje się zarówno przyczepności na piaszczystej pustyni regionu Sahel, jak i trwałości oraz niezawodności na wymagających drogach Europy Wschodniej.

Wyprawie Zietlowa przyświeca jeszcze jeden cel. Podobnie jak w poprzednich latach, słynny kierowca poprzez swój wyczyn zamierza wesprzeć akcję dobroczynną SOS Wioski Dziecięce w Senegalu. Za każdy przejechany kilometr na konto fundacji zostanie przekazane około 20 eurocentów, w sumie 1500 euro.

Dotychczasowa współpraca Goodyeara i Rainer Zietlow zaowocowało spektakularnymi sukcesami: najszybszym przejazdem z Norwegii do Afryki Południowej w 2014 roku, poprawieniem tego rekordu w 2015 roku, oraz przejazdem w najkrótszym czasie z Rosji do Portugalii w 2016 roku. Mając na koncie pięć długodystansowych rekordów świata, Rainer podejmuje próbę ustanowienia szóstego.

Comments

comments

133
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...