Rafał Bochenek – nowy rzecznik Rządu

Jerzy Ciszewski - 15.01.2016
18

Pojawiła się nowa twarz w polskiej polityce. I chociaż Rafał Bochenek - nowy rzecznik rządu już od dwóch kadencji jest radnym w Wieliczce, to dopiero

Pojawiła się nowa twarz w polskiej polityce. I chociaż Rafał Bochenek – nowy rzecznik rządu już od dwóch kadencji jest radnym w Wieliczce, to dopiero teraz będzie miał okazję sprawdzić się na naprawdę poważnym stanowisku. Skąd obawy o zasadność wyboru tego człowieka? Przeciw Rafałowi Bochenkowi przemawia między innymi jego młody wiek.

Słusznie? Okaże się w najbliższych miesiącach.

Ma 29 lat, ukończone studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim i mało dynamiczną karierę jako prawnik. Nic jednak dziwnego, ponieważ wielu młodych ludzi nie decyduje się dziś na karierę w swoim wyuczonym zawodzie. Rafała Bochenka jednak od zawsze dużo bardziej interesowały media i polityka.

Rozpoczął wcześnie, bo już jako młody chłopak prowadził program młodzieżowy ,,Bzik kontrolowany”, potem kontynuował wystąpienia medialne jako prezenter pogody w TVP Kraków. To nie koniec, bo doświadczenia te wykorzystał przy okazji innych eventów, na których Rafał Bochenek był konferansjerem. Pierwszym dużym wydarzeniem w jego życiu zawodowym były konwencje i wieczór wyborczy Andrzeja Dudy. Pomimo wieku także dość szybko rozpoczął pracę jako polityk. Kiedy większość młodych ludzi kończy 18 lat, myśli o oddaniu swojego głosu w wyborach. On już wtedy próbował swoich sił w Radzie Miejskiej Wieliczki. Dwie kadencje był tam radnym, obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

Młody, przebojowy człowiek z doświadczeniem w mediach i polityce – tak jest postrzegany Rafał Bochenek przez polityków partii PiS. Czy naturalne predyspozycje i talent wystarczą, aby nie popełniać błędów? Na razie media uważnie przyglądają się działalności młodego rzecznika rządu. Ostatnio głośno było o jego słowach dotyczących procedury Komisji

Europejskiej wszczętej wobec Polski w ostatnich dniach. Nowy rzecznik zdaje się bagatelizować całą sytuację, podczas gdy jest to pierwszy w historii przypadek tego typu postępowania w kraju UE. Niezbyt udany debiut. Miejmy jednak nadzieję, że będzie to pierwsza i ostatnia taka wpadka.

AnnaKrol_Bochenek

Comments

comments

18
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...