Radio Złote Przeboje z wyjątkowymi audycjami o Polsce i Polakach na 11 listopada

Informacja Prasowa - 09.11.2021
136

Radio Złote Przeboje z wyjątkowymi audycjami o Polsce i Polakach na 11 listopada

Radio Złote Przeboje z wyjątkowymi audycjami o Polsce i Polakach na 11 listopada

W czwartek, 11 listopada 2021 r. na antenie Radia Złote Przeboje pojawią się specjalne programy związane z obchodzonym tego dnia Świętem Niepodległości. Słuchacze stacji dowiedzą się z nich wielu ciekawych i nieoczywistych rzeczy o Polsce i Polakach – m.in. poznają najciekawsze polskie legendy od nietypowej strony, wspomną hity polskiej motoryzacji, a także poznają dziecięce poglądy na patriotyzm.
11 listopada w Radiu Złote Przeboje rozpocznie Kamil Baleja, który zapyta dzieci o to, kim był Józef Wybicki, co to jest marsz 11 listopada, czym była maciejówka i czym zajmowali się ułani. Z audycji „Kto Ty jesteś? Polak mały”, nadawanej w godz. 7:00 – 10:00, słuchacze stacji dowiedzą się, jakie poglądy na patriotyzm mają nasi najmłodsi rodacy.
 
W kolejnym programie – „Historia jak z bajki!” znajdzie się przegląd polskich legend… w krzywym zwierciadle! Będzie mowa m.in. o śpiącym rycerzu spod Giewontu, który przespał interes, a także o bramie do piekieł pod Ślężą, czyli jak diabli nadali Sudety i jak narodziła się branża turystyczna. Piotr Jaworski sprawdzi też, skąd wzięły się poznańskie koziołki i przy okazji polskie zamiłowanie do spalonej na grillu kiełbasy. „Historia jak z bajki!” pojawi się na antenie w godz. 10:00 – 14:00.
Z kolei Jerzy Telesiński zaprosi słuchaczy Radia Złote Przeboje do przypomnienia sobie największych hitów polskiej motoryzacji. W godz. 14:00 – 18:00 w audycji „Polska jazda” opowie o kultowych autach, które wyjeżdżały na polskie drogi z polskich fabryk – od Syrenki, przez Fiata 126 P, po Poloneza.
Ostatnim ze specjalnych programów rozgłośni przygotowanych na 11 listopada będzie audycja „Polskie swary, czyli największe konflikty polskiego show-biznesu”. O co i z kim kłócili się muzycy na polskiej scenie i czy któreś kłótnie zakończyły się happy endem – tego będzie można dowiedzieć się w godz. 18:00 – 20:00. Tomasz Brhel przyjrzy się największym polskim swarom: Andrzeja Krzywego z Markiem Kościkiewiczem, Zbigniewa Hołdysa z Grzegorzem Markowskim, a także Dody z Justyną Steczkowską.
Specjalne audycje Radia Złote Przeboje będą promowane na antenie stacji, na jej stronie internetowej zloteprzeboje.pl oraz na Facebooku.

Comments

comments

136
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...