Radio TOK FM zbiera zgłoszenia do nagrody im. Anny Laszuk

Informacja Prasowa - 16.12.2016
65

Radio TOK FM po raz siódmy wręczy nagrodę im. Anny Laszuk

Radio TOK FM już po raz siódmy wręczy nagrodę im. Anny Laszuk za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość w 2016 roku. Redakcja rozpoczęła właśnie zbieranie kandydatur.

Do nagrody im. Anny Laszuk można zgłosić osobę, instytucję lub organizację, a zgłoszenie wraz z uzasadnieniem (warunek niezbędny do zakwalifikowania kandydatury) należy przesłać na adres nagroda@tok.fm.

W zeszłym roku nagrodę im. Anny Laszuk otrzymali Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych za akcję „Nasz rzecznik” i umiejętność pracy ponad podziałami, a także wypromowanie osoby od lat walczącej na rzecz słabszych i doprowadzenie do wyboru pierwszego Rzecznika Praw Obywatelskich, którego kandydatura nie była wysunięta przez polityków.

Pierwszym laureatem Nagrody Radia TOK FM był Michał Boni, doceniony m.in. „za rozum, wrażliwość społeczną i wielki takt przy organizowaniu państwowych uroczystości po katastrofie smoleńskiej” oraz za to, że „jako jedna z niewielu osób aktywnych w życiu politycznym rozumie i wdraża w praktyce sens pojęcia polityka”. W 2012 roku nagroda została przyznana Danucie Wałęsie m.in. za „za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce”. W 2013 – Katarzyna Szymielewicz i Fundacja „Panoptykon” – „za czujność i podjęcie walki w ważnych i nie zawsze łatwych czy medialnie popularnych sprawach”. Rok później laureatem został płk Krzysztof Olkowicz za to, że „zachował się jak człowiek, który żyje w kraju, gdzie prawo działa według zasady dobra i słuszności”. A dokładniej – za wpłacenie 40 zł grzywny za osadzonego w areszcie chorego psychicznie mężczyznę. W 2015 roku Słuchacze Radia TOK FM oraz Kapituła Nagrody Radia TOK FM wyróżnili Roberta Biedronia.

Nasz laureat wbrew wszelkim uprzedzeniom, swoją bezpośredniością, uczciwością i jawnością działania, jawnością w każdej dziedzinie życia, także osobistego, przekonuje do siebie nawet najbardziej nieprzekonanych: zwyczajnie robi to, co zapowiedział i do czego został wybrany – mówiła Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM, wręczając nagrodę prezydentowi Słupska.

Teraz – jak co roku – redakcja Radia TOK FM czeka na Państwa propozycje. Kto powinien zostać wyróżniony i za co? Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem należy przesyłać do czwartku, 22 stycznia 2017 roku.

Nagroda Radia TOK FM im. Anny Laszuk zostanie wręczona 4 kwietnia 2017 roku.

Więcej o nagrodzie: nagroda.tokfm.pl.

Comments

comments

65
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...