Radio Pogoda z nagrodą ZAiKS-u

Informacja Prasowa - 23.04.2018
161

Radio Pogoda z nagrodą ZAiKS-u

W piątek, 20 kwietnia br. po raz 50. wręczono doroczne nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, a także odznaczenia z okazji 100-lecia istnienia tej organizacji. Podczas uroczystej gali Radio Pogoda, najmłodsza radiostacja w portfolio Agory, otrzymała nagrodę za propagowanie polskiej muzyki rozrywkowej. 

Podczas uroczystości, która odbyła się w warszawskim Domu pod Królami, Radio Pogoda zostało docenione za to, że piosenki polskich wykonawców gra nie tylko w nocy. Ponad 70% utworów na antenie stacji to rodzima twórczość: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora – to artyści, których teksty są dziś kultowe. Radio Pogoda to jedna z niewielu rozgłośni, które prezentują ich bogaty dorobek – i właśnie za to została doceniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Na antenie Radia Pogoda można usłyszeć utwory z kilku dekad XX wieku – od lat 30. do 70.; od Adolfa Dymszy, przez Beatlesów po Zbigniewa Wodeckiego. Audycje stacji firmują mocne nazwiska – Zygmunt Chajzer, Robert Janowski czy duet Krzysztof Szewczyk i Wojciech Pijanowski. Hasło przewodnie stacji to „Najpiękniejsze melodie”.

Radio Pogoda dołączyło do portfolio Grupy Radiowej Agory w 2015 r. Stacji można słuchać już w 8 miastach, a także dzięki Tuba.FM w internecie i aplikacji mobilnej na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS, Android i Windows. Radio Pogoda jest też dostępne na platformach cyfrowych – w Cyfra+ poprzez aplikację Tuba.FM i nc+.

www.radiopogoda.pl

Comments

comments

161
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...