Radio Pogoda i ZAiKS promują polskich twórców

Informacja Prasowa - 14.07.2020
172

Radio Pogoda i ZAiKS promują polskich twórców

Radio Pogoda i ZAiKS promują polskich twórców
„Kultowa piątka”, „Wieczór autorski” i „Książka na wakacje w Radiu Pogoda” – dzięki tym audycjom Radio Pogoda we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS będzie wspierać i promować polskich twórców.

Radio Pogoda od zawsze stawia na polskich artystów i autorów, a w najbliższym czasie będzie przybliżać ich działalność słuchaczom jeszcze częściej – we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS.

– To nasz sposób na wsparcie polskich twórców w czasie kryzysu. Razem z ZAiKS-em chcemy promować tych, którzy nadal najmocniej odczuwają gospodarcze skutki pandemii. Grając ich piosenki czy polecając ich książki, pragniemy przypomnieć naszym słuchaczom, że hasło „Dobre, bo polskie” sprawdza się również w odniesieniu do kultury i sztuki – mówi Agnieszka Kasprzyk, redaktor naczelna Radia Pogoda.

We współpracy ze ZAiKS-em powstanie między innymi program Radia Pogoda „Wieczór autorski” – rozmowy z pisarzami, kompozytorami i tekściarzami o tym, jak powstawały ich kultowe dzieła i jak wygląda codzienne życie artysty. Audycji będzie można posłuchać w piątki po godzinie 22.00.

Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem będzie program „Kultowa piątka”. Z okazji swoich 5. urodzin każdego tygodnia Radio Pogoda przedstawi 5 postaci ze świata kultury lub 5 kultowych polskich dzieł. Ich lista powstanie w porozumieniu z ZAiKS-em. Słuchacze poznają więc np. 5 kultowych piosenek o miłości, 5 kultowych kompozytorów, 5 kultowych polskich filmów czy seriali. Program nadawany będzie od 20 lipca – od poniedziałku do piątku o godzinie 11:15.

A jaką książkę warto przeczytać na urlopie? – Radio Pogoda i ZAiKS będą polecać letnie lektury w audycji „Książka na wakacje w Radiu Pogoda”. Wśród omawianych dzieł będą pozycje wyłącznie polskich autorów.

Podcasty ze wszystkich tych programów ukażą się na stronie www.radiopogoda.pl.

– Cieszę się, że Radio Pogoda poważnie podchodzi do promowania polskich utworów – mówi Rafał Bryndal, członek władz ZAiKS-u, autor, dziennikarz i satyryk. – Teraz byt wielu artystów zależy właśnie od postawy nadawców. Dlatego kibicuję nowym przedsięwzięciom programowym i zachęcam Państwa do słuchania.

Comments

comments

172
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...