Raben rusza na Wschód – powstaje nowa spółka Raben East

Redakcja PR - 07.08.2017
140

Raben rusza na Wschód – powstaje nowa spółka Raben East

W odpowiedzi na stałe rosnące zainteresowanie kierunkiem Wschód, Grupa Raben w lipcu postanowiła uruchomić spółkę Raben East sp. z o.o.. Nowy podmiot świadczy usługi międzynarodowego transportu drogowego, w tym regularne połączenia drobnicowe w takich krajach jak m.in. Rosja, Turcja czy Kazachstan. Spółka będzie funkcjonowała jako niezależny podmiot, korzystając z dostępnych rozwiązań Grupy w Europie.

Obserwując trendy na rynkach przemysłowych i logistycznych można zauważyć rosnące zainteresowanie Regionem Wschodnim. Potrzeby zachodnich klientów nieustannie rosną i coraz częściej mają oni apetyt na nowe rynki, spoglądając w kierunku wschodnim. Jednak transport i logistyka na wschód od granicy z Polską różnią się znacząco od biznesu europejskiego. Wymagają zdecydowanie większej elastyczności, a także różnych umiejętności i bardzo szerokiej wiedzy fachowej w zakresie procedur celnych i specyfiki tego rynku.

„Nowe państwa członkowskie Unii Europejskiej, jeszcze kilkanaście lat temu stały w obliczu dokładnie takich samych procedur co dzisiejsze kraje wschodnie. Jednak z biegiem lat, ta  wiedza fachowa zdążyły się zatrzeć, ponieważ w Unii nie ma już konieczności realizowania zawiłych procedur celnych.” – mówi Bartłomiej Łapiński, dyrektor zarządzający Raben East „Dlatego zdecydowaliśmy się wyznaczyć osobną jednostkę biznesową, która będzie się specjalizowała w obsłudze tych rynków, skupiając jednocześnie niezbędne umiejętności. Uzupełni to portfolio Grupy Raben w zakresie transportu drogowego.”

Siedziba Raben East znajduje się w Robakowie koło Poznania, a jej główne lokalizacje to Grodzisk i Gliwice. Raben East uzupełnia portfolio Grupy Raben o usługi międzynarodowego transportu drogowego, w tym regularne połączenia drobnicowe z krajami Wschodnimi. A także, usługi Agencji Celnej i doradztwo w organizacji transportu na rynki wschodnie. Dystrybucja i konsolidacja przesyłek odbywa się z wykorzystaniem sieci drobnicowej Grupy w całej Europie. Spółka będzie obsługiwała między innymi takie kraje jak: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Mongolia, Rosja, Tadżykistan, Turkmenistan, Turcja, Ukraina i  Uzbekistan.

„Raben East, dzięki regularnym połączeniom drobnicowym na Wschód, dopasowany jest do wymagań dwóch grup klientów. Pierwszej, która pragnie usystematyzować dostawy do swoich kontrahentów na rynkach wschodnich. Drugiej, która poszukuje na wschodzie nowych rynków zbytu i dopiero rozpoczynają wymianę handlową na tamtejszym terenie.” – wyjaśnia Bartłomiej Łapiński –  „Wierzę, że dedykowany zespół profesjonalistów, skupionych na obsłudze tych kierunków pomoże naszym klientom osiągnąć sukces na Wschodzie.”

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, Raben East pozyskało do współpracy odpowiednich partnerów na danych rynkach. Są to doświadczone i profesjonalne podmioty, które doskonale znają lokalne rynki i są na nich liderami, a jednocześnie zachowują wysoki, europejski standard obsługi klienta.

Comments

comments

140
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...