PwC Legal najbardziej innowacyjną kancelarią w Polsce według Rankingu Kancelarii Prawniczych “Rzeczpospolitej”

Informacja Prasowa - 28.07.2020
76

PwC Legal najbardziej innowacyjną kancelarią w Polsce według Rankingu Kancelarii Prawniczych “Rzeczpospolitej”

W Rankingu Kancelarii Prawniczych 2020, zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą”, PwC Legal zdobyło nagrodę dla najbardziej innowacyjnej kancelarii w Polsce. To kolejne w tym roku wyróżnienia dla kancelarii i jej prawników po rekomendacjach w prestiżowych rankingach Chambers Europe 2020 i The Legal 500 EMEA.

„Rzeczpospolita” już po raz 18. zorganizowała Ranking Kancelarii Prawniczych, nagradzając i wyróżniając największe i najlepsze firmy prawnicze w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu kapituła przyznała PwC Legal w Polsce nagrodę dla najbardziej innowacyjnej kancelarii.

Transformacja i rozwój nowych technologii to kluczowe elementy sukcesu nowoczesnej kancelarii i właściwy kierunek budowania przewagi konkurencyjnej. Tym bardziej cieszę się, że PwC Legal w Polsce otrzymało nagrodę za innowacyjność. W naszej kancelarii korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych, w tym opartych na sztucznej inteligencji, automatyzujących proces analizy oraz tworzenia dokumentacji prawnej. Jako nieliczni na polskim rynku tworzymy własne narzędzia LegalTech, na przykład DPO Tool, które wspiera osoby odpowiedzialne za ochronę danych osobowych. Ponadto, ponad 3 lata temu utworzyliśmy nowatorską praktykę Centrum Kompetencji Prawnej (Legal CoE) w Gdańsku, specjalizującą się m.in. w przejmowaniu całych funkcji prawnych (np. zarządzanie portfelem umów) przy szerokim wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań IT. – Cezary Żelaźnicki, partner zarządzający kancelarią PwC Legal w Polsce

Dodatkowo kapituła rankingu przyznała PwC Legal cztery wyróżnienia za działalność kancelarii dotyczącą pandemii koronawirusa: za wsparcie pro bono polskich przedsiębiorców oraz służby zdrowia, a także za stronę internetową poświęconą doradztwu prawnemu w tym zakresie i za organizację pracy kancelarii.

W marcu br. kancelaria PwC Legal w Polsce została wyróżniona tytułem Recognized Practitioner w obszarze Corporate/M&A w rankingu Chambers Europe 2020. Dodatkowo, po raz kolejny z rzędu, indywidualne wyróżnienie zdobyli dwaj prawnicy kancelarii: Gerard Karp – w kategorii TMT: Data Protection oraz Jean Rossi – za doradztwo prawne w obszarze nieruchomości. Z kolei w ogłoszonym w kwietniu rankingu The Legal 500 EMEA kancelaria otrzymała rekomendacje aż w 6 kategoriach: Investment Funds (Tier 2), Data Privacy & Data Protection (Tier 3), White-Collar Crime (Tier 3), Commercial, Corporate and M&A (Tier 4), Banking and Finance (Tier 5) oraz w kategorii Dispute Resolution (Tier 6). W obszarze Dispute Resolution indywidualne wyróżnienie przyznano adwokatowi Stanisławowi Żemojtelowi (Tier 1).

O kancelarii PwC Legal

Kancelaria PwC Legal działa w ramach globalnej sieci zrzeszającej ponad 3500 prawników w 97 krajach na świecie. Specjalizuje się m.in w prawie spółek, konkurencji, nieruchomości, finansach i bankowości, fuzjach i przejęciach, postępowaniach sądowych, prawie własności intelektualnej i ochronie danych osobowych. www.pwc.pl/legal

Comments

comments

76
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...