Puzzle wielkości dobra płynącego z WOŚP

Informacja Prasowa - 25.01.2024
144

Wyjątkowa układanka od firmy Trefl pod PGE Narodowym

Puzzle o wielkości 100 metrów kwadratowych pojawią się w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod PGE Narodowym w Warszawie. To efekt wspólnej gry dla WOŚP malarki Oli Kwiecińskiej (Olamaloú) oraz firmy Trefl – najpopularniejszego producenta puzzli w Polsce. Układanka przedstawiać będzie obraz „Wdech…”, który artystka stworzyła specjalnie na tegoroczny Finał odbywający się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. – Puzzle, które pojawią się pod PGE Narodowym symbolizują ogrom dobra i pomocy, które wspólnie – każdy z nas przez dołożenie swojej cząstki – generujemy co roku dzięki i dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Jacek Behnke, Prezes Zarządu firmy Trefl SA.

W 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla oddziałów pulmonologicznych dla małych i dużych. Inspirując się hasłem 32. Finału, artystka Olamaloú namalowała swoją interpretację życiodajnego oddechu. Płótno jest pełne kolorów, a także personifikowanych zwierząt, które są elementem rozpoznawczym malarki. Tworzony przez wiele tygodni „Wdech…” jest oczywiście licytowany online na rzecz 32. Finału WOŚP, ale jego akrylowo-olejowe wydanie to nie jedyna forma, w której obraz pojawia się podczas tegorocznej Orkiestry. Firma Trefl, która już wcześniej grała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, m.in. przygotowując w pandemii specjalne puzzle #układamydlaWas” wspierające medyków, po raz kolejny pokazuje, że składanie pasujących do siebie puzzlowych elementów jest niczym odzwierciedlenie łączenia się Polaków podczas WOŚP. By podkreślić ogrom tej jedności i dobra, w dniu 32. Finału w centrum WOŚP-owych wydarzeń na błoniach PGE Narodowego powstanie gigantyczna, artystyczna układanka, do której każdy będzie mógł dołożyć swój puzzel.

Bardzo dziękujemy Oli Kwiecińskiej za zaproszenie nas do wspólnej gry na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy padła idea, by przełożyć obraz na puzzle, w myśl składania dobra, od razu przystąpiliśmy do działania. Puzzle, które pojawią się pod PGE Narodowym są wyjątkowe także dla nas, bowiem rzadko zdarza się nam produkować metrowe, drewniane elementy, które mają stworzyć układankę wielkości 100 metrów kwadratowych. Ich rozmiar symbolizuje ogrom dobra i pomocy, które wspólnie – każdy z nas przez dołożenie swojej cząstki – generujemy co roku dzięki i dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Jacek Behnke, prezes firmy Trefl. Trefl wspólnie z artystką zaprasza wszystkich w dniu 32. Finału WOŚP pod PGE Narodowy, gdzie o godz. 10 rozpocznie się wspólne układanie puzzli, które trwać będzie do zachodu słońca. Samo wielkoformatowe dzieło nie będzie dalej licytowane, ale na aukcje online trafiły już mniejsze, choć też pokaźne puzzlowe elementy z fragmentami „Wdechu…”. We wtorek rozpoczęło się dziewięć licytacji drewnianych puzzli o wymiarze około 50×50 cm każdy. Pojedyncze elementy stanowią osobne dzieła sztuki, a złożone razem są zbliżone wielkością do obrazu Olamaloú. Niezależnie od wylicytowanej wielkości uczynią każde wnętrze wyjątkowym, przypominając wsparcie Wielkiej Orkiestry.

Moje obrazy były już przenoszone m.in. na ubrania, ale po raz pierwszy pojawiają się w postaci puzzli, i to jak wyjątkowych puzzli. Bardzo się cieszę, że wspólnie z marką Trefl pączkujemy dobro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a „Wdech…” jest licytowany zarówno w formie akrylu i oleju na płótnie, jak i wyjątkowych, drewnianych puzzli. Z kolei układanka o wielkości 100 metrów kwadratowych, która pojawi się pod PGE Narodowym idealnie wpisuje się w wyjątkowy festiwal dobroci i koloru w środku zimy, jakim co roku są finały WOŚP – mówi Olamaloú, autorka „Wdechu…”. Co dokładnie przedstawia jej dzieło? – Oddech to wyjątkowy most łączący nasze ciało z otaczającym światem. Jest kluczem do harmonii, spokoju i równowagi, otwierając  nasze wnętrze na wpływy zewnętrzne. Legendy przekazują, że każdy nasz oddech nie tylko wymienia powietrze, lecz również splata nas z otoczeniem, tworząc niezwykłą więź. W mojej kompozycji głęboką więź między oddechem a wszechżyciem, harmonią i naszym potencjałem przemiany podkreślają zwierzęta – delfiny, feniksy, salamandry, słonie, małpy – wszystkie na swój sposób symbolizujące oddech, ale też równowagę, spokój, czy odrodzenie – mówi Olamaloú. „Wdech…”, jak każdy z obrazów Oli, charakteryzuje się intensywną kolorystyką, personifikacją zwierząt, a także pokaźnymi gabarytami – 140×140 cm. Aktualna cena „Wdechu…” na licytacji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekracza już 10 tysięcy złotych!

„Wdech…” może zawisnąć w zdecydowanie większej liczbie domów, bowiem Trefl przygotował także klasyczne puzzle 500 elementów. Puzzle powstały na bazie dobroczynnie podarowanej wersji cyfrowej obrazu Olamaloú. – Bardzo się cieszymy, że w ten sposób wyjątkową sztukę Oli łączymy także z kreatywną rozrywką, tworząc jednocześnie masową interakcję z malarstwem. Tak się składa, że dzień po Finale – 29 stycznia – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli. Mam nadzieję, że w tym roku wiele osób uczci go nie tylko dokładając kolejne elementy do puzzlowych obrazów, ale również charytatywnie – kończy Jacek Behnke.

 

Licytacja obrazu „Wdech…”

https://allegro.pl/oferta/obraz-wdech-od-olamalou-dla-wosp-15031270851

 

Licytacje wyjątkowych puzzli drewnianych z fragmentami obrazu „Wdech…”

https://trefl.me/allegro-puzzle-olamalou

 

Tradycyjne puzzle artystyczne przedstawiające „Wdech…”

https://www.trefl.com/puzzle-kwadratowe-500-el-wdech-by-olamalou-93609

 

Plan i lokalizacja 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na błoniach PGE Narodowego – https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/tak-buduje-sie-32-final

(wielkoformatowe puzzle będą czekać w strefie partnerów WOŚP).

Comments

comments

144
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...