Publicis Groupe z nowym prezesem. Został nim Arthur Sadoun

Redakcja PR - 27.01.2017
226

Arthur Sadoun nowym prezesem Publicis Groupe

Rada Nadzorcza Publicis Groupe powołała na stanowisko CEO Arthura Sadouna. Dotychczasowy prezes, Maurice Lévy, stanąć ma na czele Rady Nadzorczej firmy. Do Rady Nadzorczej wszedł Steve King. 

Publicis Groupe od 1 czerwca będzie mieć nowego prezesa. Został nim Arthur Sadoun, dotychczasowy CEO Publicis Worldwide. Maurice Lévy, który zarządzał spółką przez 30 lat, obejmie stanowisko prezesa Rady Nadzorczej. Steve King, CEO Publicis Media, wzmocni skład Rady Nadzorczej. O zmianach poinformowano w specjalnym komunikacie. 

W swoim oświadczeniu Lévy pogratulował swojemu następcy oraz podziękował za wieloletnią współpracę przy tworzeniu Publicis Groupe.

Przede wszystkim, chcę pogratulować Arthurowi. Powołanie go na stanowisko prezesa otwiera przed Publicis drzwi do wspaniałego rozwoju. To doskonały wybór. (…) Znam Arthura od wielu lat, blisko współpracowaliśmy – wiem, że zna i rozumie doskonale potrzeby klientów. Ma w sobie energię i pasję niezbędną do działania w ciągle zmieniającym się świecie”.

Sam Arthur Sadoun w oświadczeniu podziękował zarządowi za zaufanie.

Dziękuję serdecznie za zaufanie, jakim obdarzyli mnie Elisabeth Badinter (córka założyciela Grupy Publicis –  Marcela Bleustein-Blanche’a – przyp. red.), Maurice Lévy oraz reszta zarządu. Prowadzenie firmy założonej przez wizjonera, jakim był Marcel Bleustein-Blanche to ogromne wyzwanie i zaszczyt. Wyzwanie podejmuję z otwartymi ramionami, dziękując za mądrość, doświadczenie i wsparcie całej ekipy Grupy Publicis.

Oficjalnie, wybór Maurice’a Lévy’ego na stanowisko prezesa Rady Nadzorczej ma zostać zatwierdzone podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy Publicis Groupe, 31 maja tego roku. 

Publicis Groupe to francuska grupa reklamowa, założona w 1926 roku przez Marcela Bleustein-Blancheta, złożona z agencji reklamowych, domów mediowych i innych podmiotów świadczących usługi z zakresu reklamy. Publicis znajduje się wśród czterech największych grup reklamowych na świecie. Spółka notowana jest na giełdzie europejskiej Euronext i amerykańskiej NYSE. Siedzibą koncernu jest Paryż. W jej skład wchodzą: Publicis Worldwide, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, a także domy mediowe Starcom MediaVestGroup, ZenithOptimedia. W Polsce do grupy Publicis należą następujące agencje: Publicis, Leo Burnett, G7, Saatchi, PZL.

Na podstawie: Publicis Groupe

 

Comments

comments

226
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...