„Przystanek Miasto 2017”: „Koniec złotej ery polskich miast?” – debata ekspertów w piątek, 15 grudnia br.

Informacja Prasowa - 11.12.2017
195

"Przystanek Miasto 2017": "Koniec złotej ery polskich miast?" - debata ekspertów w piątek, 15 grudnia br.

„Gazeta Wyborcza” oraz Radio TOK FM, na potrzeby projektu „Przystanek Miasto 2017”, zleciły badanie 19 polskich miast. Dzięki niemu wiemy, jak mieszkańcy postrzegają swoje miasto, jak identyfikują jego słabe i mocne strony i czego oczekują od władzy. Kilkanaście tysięcy osób wypowiedziało się na temat komunikacji publicznej, uchodźców, pracy, sportu, kultury i wielu innych spraw.

Twórcy badania porównali miasta ze sobą, by dowiedzieć się, jak wielkie metropolie różnią się od mniejszych miejscowości oraz czy stereotypowy pogląd o różnicach w poglądach i aspiracjach między Polską wschodnią i zachodnią ma związek z rzeczywistością. Dane zostały też porównane z opiniami mieszkańców wyrażonymi dokładnie 10 lat temu, gdy „Gazeta Wyborcza” organizowała kampanię „Przystanek Miasto 2007”.
Teraz czas na dyskusję o wynikach badania w szerszym gronie. 

W piątek, 15 grudnia br. o godzinie 16.30 w warszawskiej siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 odbędzie się debata pod hasłem „Koniec złotej ery polskich miast?”. Zapraszamy do udziału! 

W rozmowie organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” i Radio TOK FM wezmą udział eksperci, aktywiści miejscy i samorządowcy: 
– Marta Żakowska – antropolożka kultury, współzałożycielka „Magazynu Miasta”, redaktorka naczelna. Animatorka kultury, aktywistka i badaczka miejska. Członkini Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej, 
– Iwona Matuszczak-Szulc – dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Poznania, 
– Zygmunt Frankiewicz – samorządowiec, prezes Związku Miast Polskich, prezydent Gliwic nieprzerwanie od 1993 roku, 
– Bohdan Jałowiecki – socjolog specjalizujący się w socjologii miasta, gospodarce miejskiej i zarządzaniu miastami, rozwoju lokalnym oraz polityce regionalnej, 
– Paweł Kubicki – socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w badaniu społeczno-kulturowych aspektów funkcjonowania i rozwoju miast, 
– Krzysztof Żuk – ekonomista, samorządowiec, od 2007 do 2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, wiceprezes Związku Miast Polskich, od 2010 roku prezydent Lublina. 

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Sobczak, redaktorka naczelna stołecznego wydania „Gazety Wyborczej”, a badanie przedstawi Dyrektor ds. badań i analiz rynku w „Gazecie Wyborczej” Dariusz Kostrzewski. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc niezbędna jest rejestracja na spotkanie – na stronie Evenea 

Comments

comments

195
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...