Przystanek IDEA: Czwarta władza – o nowej roli mediów. STREAMING LIVE

Informacja Prasowa - 27.05.2020
247

Przystanek IDEA: Czwarta władza – o nowej roli mediów. STREAMING LIVE

Przystanek IDEA: Czwarta władza – o nowej roli mediów. STREAMING LIVE

Jak w natłoku treści, odnaleźć te wartościowe? Jaka jest rola dziennikarzy w obliczu światowego kryzysu oraz jak przekazywane informacje wpływają na nastroje społeczne? Czy we współczesnym dziennikarstwie – nastawionym na szybki i sensacyjny przekaz – znajdzie się miejsce na refleksje i samodzielne wyciąganie wniosków? Już 27 maja odpowiedzi na te, a także inne pytania postarają się udzielić goście najbliższego Przystanku IDEA: Magdalena Kicińska – redaktor naczelna „Pismo. Magazyn Opinii”, Marek Balawajder – dyrektor informacji w RMF FM oraz Bartosz Węglarczyk – redaktor naczelny Onet.pl. Rozmowę poprowadzi Jerzy Smoliński z Centrum Analizy Informacji Collegium Civitas w Warszawie.

 Zmieniający się świat wymaga opisywania. Wiedzę o nim czerpiemy z różnych źródeł: sięgamy po książki i encyklopedie, przeszukujemy internet, oglądamy filmy dokumentalne. Jednak najszerszym i najbardziej oczywistym źródłem informacji – a zatem wiedzy – są media. Okres pandemii, w którym zjawisko dezinformacji i przesycenia treści drastycznie się pogłębiło, pokazał jak duża odpowiedzialność spoczywa na rękach ludzi, którzy na co dzień dostarczają nam informacji opisując świat, w którym żyjemy oraz jego mechanizmy.

W globalnej wiosce przeładowani informacjami potrzebujemy profesjonalnego dziennikarstwa, które ustala fakty, opisuje problemy, tłumaczy zjawiska, zadaje pytania o okoliczności i skutki. W czasach nowych technologii i szybkich newsów do samodzielnego myślenia potrzebujemy rzetelnych informacji i czasu.

O roli współczesnych mediów w kształtowaniu debaty publicznej, generowaniu wiedzy, ujawnianiu prawdy, a także o zależnościach i zjawiskach, które wpływają na ich kondycję, porozmawiają zaproszeni goście: 

  • Magdalena Kicińska – redaktor naczelna „Pismo. Magazyn Opinii”
  • Marek Balawajder – dyrektor informacji w RMF FM
  • Bartosz Węglarczyk – redaktor naczelny Onet.pl

Rozmowę poprowadzi Jerzy Smoliński z Centrum Analizy Informacji Collegium Civitas w Warszawie.

Zapraszamy do udziału w streamingu online, który będzie dostępny pod linkiem oraz na Youtube. Zapraszamy do dyskusji.

Dyskusja otwarta „Czwarta władza – o nowej roli mediów”
streaming live: 27 maja, godz. 18.00

Comments

comments

247
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...