Przygarnij kwiatka w Galerii Bronowice – Punkt Adopcji Roślin znów działa

Informacja Prasowa - 07.08.2020
10

Przygarnij kwiatka w Galerii Bronowice – Punkt Adopcji Roślin znów działa

Przygarnij kwiatka w Galerii Bronowice – Punkt Adopcji Roślin znów działa

Przeprowadzka, brak czasu lub miejsca w mieszkaniu, niewłaściwa pielęgnacja, nowi lokatorzy, wakacyjny wyjazd… Jest wiele sytuacji, które zmuszają nas do rozstania z naszymi zielonymi przyjaciółmi. Jest też wiele rozwiązań, dzięki którym kwiaty mogą odnaleźć nowy dom. Jednym z nich jest Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice, który – po przerwie w funkcjonowaniu oraz zmianie lokalizacji – znów został otwarty.

Jak pokazują badania, zieleń pełni w życiu każdego z nas ważną rolę i ma znaczący wpływ na nasz dobrostan. Stanowi też naturalną ozdobę pomieszczeń. Elegancki storczyk, dostojny skrzydłokwiat, majestatyczna hoja czy monstera, nazywana królową kwiatów doniczkowych, dopełniają każde wnętrze i nadają mu charakteru. Jednak nawet te zalety często przegrywają z sytuacjami losowymi, a niechciane lub zapomniane kwiaty lądują na śmietniku czy więdną w oknie. I właśnie na takie „przypadki” czeka Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Trafiające tu kwiaty otrzymują imiona, są podlewane, przesadzane (o ile wymaga tego sytuacja) – i oczekują na nowych właścicieli. Każdy może przyjść i adoptować wybranego doniczkowca.

Trwają wakacje, przemieszczamy się miejsca na miejsce, zmieniamy mieszkania. Nie zapominajmy o kwiatach – jeśli z jakichś powodów nie możecie Państwo odpowiedni się nimi zająć, apeluję o przyniesienie ich do Punktu Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Na miejscu można pozostawić je zupełnie za darmo. Kwiaty błyskawicznie znajdują nowe domy – zachęca Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice.

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice niedawno obchodził pierwszy rok swojej działalności. Obecnie funkcjonuje w nowej lokalizacji – na poziomie +1, przy wejściu do punktu Coworking. Działa w godzinach pracy obiektu. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są darmowe. Dotychczas nowe domy znalazło ponad 300 kwiatów.

Comments

comments

10
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...