Przestrzeń sklepu polem bitwy TradeMarketera

Informacja Prasowa - 16.03.2017
211

Przestrzeń sklepu polem bitwy TradeMarketera

Przestrzeń sklepu to obecnie miejsce spotkań setek różnych marek i tysiąca produktów z konsumentem. Markety to swoiste pole bitwy a o uwagę kupujących walczą kolorowe listwy półkowe, displaye, standy czy wobbery. Jakie więc działania musi podjąć marketer, by to właśnie jego produkt wyszedł z tej rozgrywki zwycięsko? Przemyślana i niestandardowa kampania z wykorzystaniem materiałów POS to jeden z kluczy do sukcesu sprzedażowego marki.

 

POS_pepsi

 

Walka o klienta

Według badań przeprowadzonych przez In Store Media aż 82 % decyzji zakupowych jest podejmowanych w punkcie sprzedaży. Obecnie powierzchnia sklepu stała się jednym, wielkim pokazem zdolności marketingowo – reklamowych.  Kolorowe zawieszki zakupowe, niestandardowe standy czy kartonowe displaye – a wszystko po to, aby zainteresować i zatrzymać konsumenta. Co zatem powinien zrobić marketer, by jego marka wyróżniała się wśród konkurencyjnych produktów, wciąż rosnących oczekiwań konsumenta i rynku?

POS – taw na POS

Z naszego doświadczenia wynika, że to właśnie ten rodzaj reklamy ma znaczący wpływ na sukces sprzedażowy marki, bowiem daje wiele możliwości zastosowania i dotarcia do konsumenta. Dlatego wykorzystujemy coraz to nowe materiały, techniki montażu oraz miejsce umieszczania POS-ów. Obecnie produkt ma zaskakiwać, a nie tylko „stać” na półce.  Ma mówić „wybierz mnie” i zachęcić konsumenta do zakupu. By tak się stało, warto stawiać na niestandardowe projekty i rozwiązania – mówi Monika Nowak z Pink Pepper Media.

Human stand, półka, paleta…. co jeszcze?

Przestrzeń sklepu daje możliwość zastosowania różnych rodzajów POS-ów: od całych wysp paletowych, stoperów, hangarów, samodzielnych displayów po przestrzenie przykasowe. Możliwości zastosowań jest wiele, w zależności od funkcji. POS ma przede wszystkim informować, eksponować i być wizytówką marki. Ma stać się drogowskazem do produktu oraz wygenerować chęć impulsywnego zakupu. Należy jednak pamiętać by projekt ściśle współgrał z wizerunkiem marki i otoczeniem sklepu – mówi Monika Nowak.

Szybko, efektywnie kosztowo i skutecznie

Obecnie materiały POS produkowane są z różnorodnych materiałów. Do najczęściej stosowanych należy jednak tektura falista popularnie zwana kartonem.  Jest to praktyczna i wszechstronna technologia. Lekka i plastyczna forma oraz giętkość pozwala na kreatywną realizację według wymagań i pomysłu klienta. Swobodnie można z niej wycinać i wyginać różnorodne kształty i formy. Human stand w rozmiarze 1:1 czy wielkie sanie w kształcie sań św. Mikołaja? Żaden problem! Kolejnym wielkim atutem tektury jest koszt produkcji. Tektura jest tanim surowcem, który nie wymaga dużej obróbki, a przy tym jest niezwykle wytrzymały.  W stosunku do drewna czy plastiku jest dużo bardziej uniwersalna i praktyczna. Wygodny transport, szybki montaż i wytrzymałość sprawia, że tektura jeszcze długo będzie konkurencyjnym surowcem materiałów POS.

Comments

comments

211
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...