#ProsteWyboryDanone – Katarzyna Cichopek i Nutri-Score wspierają prawidłowe wybory

Informacja Prasowa - 21.04.2021
153

#ProsteWyboryDanone – Katarzyna Cichopek i Nutri-Score wspierają prawidłowe wybory

#ProsteWyboryDanone – Katarzyna Cichopek i Nutri-Score wspierają prawidłowe wybory

Właściwości produktu, jego trwałość, skład i wartości odżywcze – etykiety pełne są informacji, w których bardzo łatwo jest się pogubić. Dokładna a­­­naliza opisów jest zwykle czasochłonna i wymaga od konsumenta dokonania kilku matematycznych obliczeń. Do podjęcia decyzji, czy przeglądany towar będzie właściwym elementem naszego jadłospisu, potrzebna jest z kolei choćby podstawowa wiedza na temat odżywiania. Tymczasem niewłaściwe wybory żywieniowe mogą skutkować nadmiernym lub niedoborowym spożyciem różnych składników odżywczych. A gdyby tak wystarczył jeden rzut oka na etykietę i już wiedzielibyśmy, jaką ocenę wartości odżywczej ma dany produkt, a co za tym idzie – jak często lub w jakiej ilości można go spożywać?

Taki system istnieje i nazywa się Nutri-Score. To prosty kod składający się z 5 liter (od A do E) i odpowiadających im kolorów (od ciemnozielonego do czerwonego), który umieszczony jest na przodzie opakowania produktu. Nutri-Score stanowi podsumowanie wartości odżywczej produktu, co może znacznie ułatwiać dokonywanie prawidłowych wyborów żywieniowych. Nutri-Score jest skuteczny, ponieważ za pomocą prostego kodu i kolorów przekazuje konsumentom całościową ocenę wartości żywieniowej danego produktu. Pierwszym producentem w Polsce, który zdecydował się na stopniowe stosowanie na opakowaniach systemu etykietowania żywności Nutri-Score jest spółka Danone.

Konkurs #ProsteWyboryDanone

Idee prostych wyborów i system Nutri-Score wspiera popularna aktorka i prezenterka Katarzyna Cichopek, która na swoim Instagramie edukuje fanów na temat zalet i przydatności systemu w codziennych zakupach spożywczych. Aktorka jest także jurorką w konkursie #ProsteWyboryDanone, który potrwa do 29 kwietnia. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu posta i opublikowaniu go na swoim koncie na Instagramie. W poście należy opisać, w jaki sposób system Nutri-Score pomaga w codziennych decyzjach zakupowych. Szczegóły na kanale Kasi Chichopek na Instagramie i na stronie danone.pl/nutri-score. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Comments

comments

153
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...