„Projektu Wojownik” – kpr. Monika Michalik i szer. Katarzyna Lubińska

Informacja Prasowa - 11.03.2019
238

„Projektu Wojownik” - kpr. Monika Michalik i szer. Katarzyna Lubińska

Brązowa medalistka olimpijska w zapasach z Rio de Janeiro kpr. Monika Michalik oraz utalentowana zawodniczka MMA walcząca wcześniej w KSW i LFN szer. Katarzyna Lubońska przeprowadzą trening dla weteranów i pozostałych uczestników „Projektu Wojownik” w dniach 13-14 marca br. w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie.

Kapral Monika Michalik służy w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu – Krzesinach i jest brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. W 2008 roku w Pekinie startowała w kategorii do 63 kg w stylu wolnym, zdobywając w ćwierćfinale ósme miejsce. Cztery lata później, na olimpiadzie w Londynie przegrała walkę o brązowy medal i została sklasyfikowana na 5. miejscu w kategorii 63 kg w stylu wolnym. Jest sześciokrotną medalistką mistrzostw świata, multimedalistką mistrzostw Europy, w tym: czterokrotną mistrzynią Europy w 2003, 20052009 i 2017 oraz czterokrotną wicemistrzynią Europy w 2000, 2002, 2006 i 2013. Czterokrotna medalistka Golden Grand Prix. Siedemnastokrotna mistrzyni Polski w pięciu kategoriach wagowych.

Szeregowy Katarzyna Lubońska na co dzień służy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Jest zawodniczką MMA z rekordem 6 wygranych w 8 walkach zawodowych. Związana była z federacją KSW i LFN. To wszechstronna zawodniczka, której stylem źródłowym jest judo. Zdobyła dwukrotnie drugie miejsce i raz trzecie w Pucharze Polski Juniorek Młodszych, stawała na drugim i trzecim stopniu podium w Mistrzostwach Polski Młodziczek. Kilkukrotne zdobywała mistrzostwo woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego w judo. Jest multimedalistką podczas międzynarodowych mistrzostw w judo. W brazylijskim jiu-jitsu dwukrotnie stawała na najwyższym podium w Mistrzostwach Polski BJJ NO GI. Zajęła także drugie miejsce w Polish Open Bad Boy Cup i w Mistrzostwach Polski w BJJ. Szeregowy Lubońska jest mistrzem Polski w amatorskim MMA.

Obsługa medialna wyłącznie dla osób akredytowanych. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, nazwę redakcji, numer legitymacji prasowej lub dokumentu tożsamości, numer telefonu, numery rejestracyjne wozów transmisyjnych należy przesłać na adres:[email protected]  do 12 marca br. (wtorek) do godz. 15.00. Zbiórka akredytowanych przedstawicieli mediów – 13 marca br. o godz. 10.30 w biurze przepustek DORSZ (ul. Radiowa 2, Warszawa). Więcej informacji udziela płk Szczepan Głuszczak (tel. 722 387 212).

Comments

comments

238
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...